Google націлилася на покупку Twitter

Поділитися
Корпорація Google шукає можливості з користю витратити накопичені мільярди доларів, купуючи найбільш перспективні технологічні компанії. За деякими відомостями, інтернет-гігант пропонував від 2,5 до 4 мільярдів доларів за сервіс мікроблогів Twitter. Іншим придбанням Google може стати сервіс колективних покупок Groupon, за який корпорація пропонує від 3 мільярдів доларів. Окрім цього, Google виявляє інтерес до придбання соцсервісу для мобільних пристроїв Foursquare.
Корпорація Google шукає можливості з користю витратити накопичені мільярди доларів, купуючи найбільш перспективні технологічні компанії. За деякими відомостями, інтернет-гігант пропонував від 2,5 до 4 мільярдів доларів за сервіс мікроблогів Twitter. Іншим придбанням Google може стати сервіс колективних покупок Groupon, за який корпорація пропонує від 3 мільярдів доларів. Окрім цього, Google виявляє інтерес до придбання соцсервісу для мобільних пристроїв Foursquare.Поза цим, у купівлі Twitter інтернет-гігантові було відмовлено, пише BusinessInsider з посиланням на джерела, близькі до переговорів. Ймовірно, у Twitter вважають запропоновану суму недостатньою - приблизно три місяці тому компанія відхилила іншу пропозиція про поглинання за 4 мільярди доларів. Імовірно, Twitter також цікавилася корпорація Microfoft - швидше за все, Google зробила пропозицію про купівлю платформи для мікроблогів для того, щоб перспективний стартап не потрапив до рук софтверного гіганта. Офіційні представники інтернет-корпорації цю інформацію коментувати відмовилися. Зараз Twitter готується провести черговий раунд фінансування, в ході якого компанія планує залучити понад 100 мільйонів доларів. До числа найбільш ймовірних інвесторів входить російський інвестфонд DST Global. Якщо у 2009 році вартість платформи оцінювалася в 1 мільярд доларів, то у нинішньому році Twitter можуть оцінити втричі дорожче. Окрім цього, Google придивляється до «знижкового» сервісу Groupon, який працює вже у десятках країн. Згідно з даними AllThingsD, корпорація запропонувала за цей сервіс більше 3 мільярдів доларів (приблизно таку ж суму за Groupon пропонувала Yahoo раніше в цьому році). Втім, переговори ще не завершені і можуть бути припинені в будь-який момент. Інтернет-видання зазначає, що виручка Groupon, за деякими оцінками, вже перевищує 50 мільйонів доларів на місяць. Це обмежує коло потенційних покупців сервісу найбільш великими і багатими гравцями IT-галузі. Окрім Google, дозволити собі купити Groupon можуть eBay, Amazon і Microsoft. Найбільш імовірним претендентом AllThingsD називає інтернет-ацкціон eBay, що вже має стратегічне партнерство з цим сервісом і досвід у торгівлі. Експерти припускають, що в даний час у Google є достатньо вільних готівкових коштів, щоб «одним махом» викупити Twitter, Groupon і Foursquare. На думку аналітиків, інтернет-гігант заробляє 2 мільярди доларів за квартал (або 10 млрд доларів на рік) і зараз має на рахунках близько 30 мільярдів доларів. Якщо головним джерелом доходу для Google як і раніше залишається Пошукова система, то інші онлайнові бізнеси корпорації (наприклад, мобільна платформа Android або відеосервіс YouTube) ще не приносять великого прибутку. На думку експертів, Groupon вже заробляє близько 500 мільйонів доларів на рік, а Twitter і Foursquare можуть стати по-справжньому масовими сервісами саме за допомогою Google. Тому багато спостерігачів впевнені: придбання трьох перспективних стартапів було б для інтернет-гіганта досить логічним.

За матеріалами Вести.Ru, BusinessInsider, AllThingsD

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі