Топ Новини

Google звинуватила уряди у всьому світі у спробах посилити цензуру інтернету

26 квітня 2013 в 10:49

Google отримує все більше запитів урядів про видалення матеріалів і про розкриття даних користувачів.

поиск Google poisk
Україна надіслала всього один запит про видалення матеріалу
Андрій Товстиженко, DT.UA

Компанія Google оприлюднила новий "звіт про прозорість". Згідно з даними, спостерігається зростання кількості запитів урядів передати їм інформацію приватних користувачів або видалити матеріали.

З липня по грудень 2012 року, Google отримали всього 2285 запитів від держав видалити 24179 матеріалів, порівняно з 1811 запитами про видалення 18070 матеріалів у першій половині 2012 року.

"Стає все більш очевидно, що спроб урядів цензурувати зміст інтернет-сторінок стало більше, - зауважила в офіційному блозі компанії Сюзан Інфантіно, юридичний директор Google. - У більшій кількості місць, ніж будь-коли раніше, уряди просили нас видалити політичні матеріали, які люди розміщували на наших службах. За цей період ми отримали і постанови суду з вимогою видалити пости у блогах з критикою державних службовців або їхніх близьких".

У Google відзначили стрибок кількості запитів із Росії у зв'язку з новим законом, який передбачає блокування сторінок, що містять нелегальні матеріали. "У першій половині 2012-го ми отримали шість запитів, але в другій половині - 114, з них 107 цитували цей новий закон", - відзначили у Google.

Україна надіслала Google один офіційний запит на видалення матеріалу - з приводу "лихослів'я".

З 20 країн також надійшли прохання заблокувати вироблений у США антиісламський фільм "Невинність мусульман".

США послали 321 запит з приводу видалення 3946 матеріалів - основним виправданням був "наклеп". При цьому США лідирують у світі за кількістю запитів державними органами особистої інформації користувачів інтернету - у другій половині 2012-го були надіслані запити з приводу 14791 облікового запису, 88% прохань були задоволені.

Компанія публікує звіт вже всьоме за останні три роки. Представник компанії Росс ЛаЖенесс сказав, що Google вважає це найкращим способом зберегти прозорість і захистити користувачів від довільних і політично мотивованих запитів державних органів. "Урядам не подобається, коли оприлюднюють інформацію, скільки запитів вони нам надсилають. І ми пишаємося тим фактом, що в багатьох випадках ми їм відмовляємо", - сказав він.

Читайте також:

Google впровадила "електронний заповіт"

Microsoft і Nokia поскаржилися на Google в Єврокомісію

Google почав видаляти з пошуку сайти, які торгують посиланнями в новинах

За матеріалами: Голос Америки (українська служба)
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...