Топ Новини

Фізики створили камеру, яка «заглядає за ріг», використовуючи розсіяне світло

22 березня 2012 в 10:09
Фізики створили технологію, яка дозволяє камері "заглядати за ріг". Її сильна сторона - використання розсіяного світла, аналогічні системи, створені досі, використовують тільки відбите світло. Технологія може стати в нагоді при необхідності заглянути в приміщення, доступ до якого обмежений.
camera.jpg
Кадр YouTube

Фізики з Массачусетського технологічного інституту створили технологію, яка дозволяє камері "заглядати за кут". Стаття вчених з'явилася у Nature Communications, а її короткий виклад наводить Nature News.

Метою дослідників було відновити якусь сцену у закритому приміщенні з доступним для огляду фрагментом (наприклад, розташування всіх предметів у кімнаті через вікно). Для цього на дальню стінку сцени світили коротким - приблизно 50 фемтосекунд (1 фемтосекунда дорівнює 10-15 секунди) - лазерним імпульсом. Частина світла відбивалася від стіни і розвіювалася на об'єктах усередині приміщення.

Деякі з цих розсіяних фотонів діставалися до надшвидкісної камери, що робить по одному кадру кожні 2 пікосекунди (одна пікосекунда дорівнює 10-12 секунди). Подібна точність дозволяє визначати відстань, пройдену світлом, з точністю до 0,6 міліметра.

Лазер випускав імпульси по черзі у 60 різних положеннях. Для кожного положення записувалися фотони і на підставі зібраних даних з математичного алгоритму комп'ютер реконструював об'єкти всередині приміщення. За словами дослідників, використаний ними алгоритм схожий з тими, які застосовують при томографії.

На відтворення невеликої сцени у приміщенні 40 на 40 на 40 сантиметрів біля комп'ютера пішло кілька хвилин. За словами вчених, однак, роботу системи можна оптимізувати і довести цей час до 10 секунд. Дослідники говорять, що створена ними технологія може стати в нагоді, наприклад, при необхідності зазирнути у приміщення, доступ до якого обмежений.

Вони відзначають, що сильна сторона їхньої технології - використання розсіяного світла. Аналогічні системи, створені на даний момент, використовують тільки відбите світло.

Читайте також:

У США створили камеру, яка знімає з частотою 1 трлн кадрів/сек

Вчені разом з міліцією готують до Євро-2012 роботів

Вчені навчили програму знаходити стародавні поселення за знімками з космосу

Вчені розробили анти-принтер, який стирає надрукований текст

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...