Топ Новини

Facebook планує брати гроші за помітність постів

12 травня 2012 в 08:11
Компанія перевіряє ефективність різних методів. Судячи з усього, в деяких випадках користувачі зможуть витратити $ 2 на те, щоб їх оголошення в соціальній мережі були більш помітними. В інших випадках йдеться про суми менше долара.
Facebook_4801.jpg
voanews.com

Найбільша соціальна мережа світу Facebook почала тестувати систему, що дозволяє користувачам сплачувати за більш помітне розміщення своїх повідомлень. Першою країною, де буде випробувана ця система, стала Нова Зеландія.

За словами представників Facebook, компанія поки лише намагається з'ясувати, чи готові користувачі платити за більшу видимість своєї інформації.

Експеримент Facebook виявив користувач у новозеландському місті Вангарі. Спочатку побачивши пропозицію заплатити гроші для того, щоб його повідомлення було більш помітним для його друзів і знайомих, він вирішив, що має справу з шахраями.

Проте представники Facebook підтвердили, що пропозиція виходила від самої компанії. "Ми постійно тестуємо нові функції. У цьому випадку ми хотіли дізнатися, чи готові користувачі вдаватися до такого методу спілкування зі своїми друзями", - заявив представник корпорації.

Компанія перевіряє ефективність різних методів. Судячи з усього, в деяких випадках користувачі зможуть витратити $ 2 на те, щоб їх оголошення в соціальній мережі були більш помітними. В інших випадках йдеться про суми менше долара.

Платежі можна здійснювати за допомогою кредитної картки або PayPal.

Представник Facebook відзначає, що в рамках тестованої системи далеко не всі оголошення будуть платними. Він, однак, відмовився роз'яснити, коли це тестування закінчиться і чи буде це нововведення поширене на інші країни.

Аналітик інтернет-компаній при Enders Analysis Іан Мод вважає, що в найближчому майбутньому компанія зробить багато інших спроб заробити гроші. Причина тому, за його словами - вихід у найближчому майбутньому акцій Facebook на біржу, а також нещодавнє уповільнення росту компанії.

"За останні кілька років їх виручка росла швидше, ніж число користувачів", - заявив Мод. Випуск акцій Facebook на біржу може полегшити ситуацію, вважає аналітик, тому що в руках засновника компанії Марка Цукерберга залишиться 57% акцій Facebook.

"Він завжди говорив, що хоче заробляти гроші для своєї компанії, а не управляти компанією для того, щоб заробляти гроші", - сказав аналітик.

Тим часом ще один із засновників Facebook - Едуардо Саверін - готується до IPO компанії по-іншому. Він відмовився від громадянства США, змінивши його на сінгапурське, що, за оцінками аналітиків, говорить про бажання платити менше податків за підсумками IPO Facebook.

Раніше повідомлялося, що Facebook може залучити до $ 11,8 млрд у ході розміщення, що стане рекордом для інтернет-компаній. Частка Саверіна в цій сумі складе близько 4%.

Провідними організаторами угоди виступлять Morgan Stanley, JPMorgan і Goldman Sachs, співорганізаторами - Bank of America-Merrill Lynch, Barclays Capital, Allen Company.

Всього буде розміщено 337,4 млн акцій Facebook - 180 млн акцій виставить на торги сама компанія, ще 157,4 млн - її акціонери, включаючи Accel Partners, Goldman Sachs і Digital sky Technologies. Засновник соцмережі Цукерберг пропонує до продажу 30,2 млн з 533,8 млн акцій, що належать йому, після лістингу він буде контролювати 57,3% голосів у компанії. Facebook розраховує на ціновий діапазон від $ 28 до $ 35 за акцію. Папери будуть зареєстровані на біржі Nasdaq, компанія отримає тікер FB.

Прибуток Facebook склав у минулому році млрд, збільшившись у порівнянні з попереднім роком на 65%, при виручці в $ 3,71 млрд. У 2012 році аналітики очікують зростання виручки Facebook до $ 6,1 млрд.

Оцінка компанії по верхній межі в 24 рази перевищує її річний виторг, тоді як для Google Inc., чиє IPO поки є найбільшим серед інтернет-компаній, цей показник становив лише 5.

Читайте також:

Facebook допоможе стати донором органів


Cмартфон Facebook планують випустити вже цієї осені

Facebook надасть користувачам «іменну» електронну пошту

Вчений створив програму, що блокує Facebook, щоб нарешті закінчити дисертацію

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...