Топ Новини

Facebook майже півгодини коштував дорожче "Газпрому"

18 травня 2012 в 16:53
Котирування акцій створеної в 2004 році Марком Цукербергом соціальної мережі Facebook приблизно протягом півгодини були більше, ніж у власника найбільших у світі запасів природного газу - російського ВАТ "Газпром".
Facebook_4801.jpg
voanews.com

Капіталізація соціальної мережі Facebook в перші хвилини торгів на біржі Nasdaq досягала $ 123 млрд, потім на якийсь час стабілізувалася на позначці $ 115 млрд ($ 42 за акцію при ціні розміщення в ході IPO в $ 38).

Таким чином, протягом приблизно півгодини соціальна мережа, створена в 2004 році Марком Цукербергом і його однокурсниками для спілкування між студентами Гарварду, коштувала більше, ніж власник найбільших у світі запасів природного газу - російське ВАТ "Газпром" (РТС: GAZP), ринкова вартість якого за підсумками торгів у п'ятницю склала близько 6 млрд.

У результаті IPO Facebook'а Марк Цукерберг став багатшим засновників Google


Однак незабаром акції Facebook просіли до ціни розміщення, яка відповідає капіталізації всієї компанії трохи більше 4 млрд.

Facebook, у якої зараз 900 млн активних користувачів (всі разом вони генерують 125 млрд статусів "дружба"), - найбільша соціальна мережа в світі. В результаті IPO вартість пакета акцій 28-річного засновника компанії склав більше $ 19 млрд.

Усього розміщено 421,2 млн акцій Facebook - 180 млн акцій виставила на торги сама компанія, ще 241,2 млн - її акціонери, включаючи Accel Partners, Goldman Sachs і Digital Sky Technologies Алішера Усманова і його партнерів. Засновник соцмережі М.Цукерберг продав 30,2 млн (на $ 1,1 млрд) з 533,8 млн акцій, що йому належать, після IPO йому належить 31% голосуючих акцій (разом з пакетами інших акціонерів, якими він має право голосувати - 57,3 %).

Читайте також:

Facebook оцінили в $ 104 млрд


Цукерберг очолив список кращих бізнесменів світу


Кількість користувачів соцмережі Google+  перевищила 100 мільйонів

Facebook планує брати гроші за помітність постів

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...