Facebook буде стежити за переміщеннями користувачів

5 лютого 2013 в 16:50

Як правило, Facebook фіксує координати користувача при публікації статусу, фото або позначки про місцезнаходження. Новий сервіс за рахунок постійного спостереження за переміщеннями дозволить Facebook краще таргетувати рекламу, у тому числі, з типовим маршрутами користувача.

Facebook
Facebook буде стежити за переміщеннями користувачів

Найбільша у світі соцмережа Facebook розробляє програму для смартфонів, яке може відслідковувати переміщення користувача, навіть якщо програма закрита або працює у фоновому режимі, і буде надсилати вам повідомлення, якщо хтось з його друзів знаходиться поблизу, повідомляє агентство Bloombergсо посиланням на інформовані джерела.

Як правило, Facebook фіксує координати користувача при публікації статусу, фото або позначки про місцезнаходження. Новий сервіс за рахунок постійного спостереження за переміщеннями дозволить Facebook краще таргетувати рекламу, в тому числі, з типовим маршрутами користувача. Програма, над якою працює команда за участю екс-співробітника Google Пітера Денга і фахівців зі стартапів Glancee і Gowalla, може вийти вже у березні.

Запуск сервісів спочатку для мобільних пристроїв (mobile first) голова Facebook Марк Цукерберг раніше назвав пріоритетом на 2013 рік. Щомісячна аудиторія мобільних сервісів соцмережі перевищує 680 мільйонів користувачів, а кількість щоденних мобільних користувачів Facebook, перевищує щоденну аудиторію веб-версії. На частку мобільної реклами доводиться до чверті рекламної виручки Facebook.

Однак програма, що розробляється, може викликати претензії влади та користувачів з приводу дотримання Facebook приватності особистих даних. Імовірно, соцмережа буде запитувати дозволу користувачів на відстеження їхніх переміщень, пише Bloomberg. У той же час, у правилах сервісу Facebook вже передбачена можливість використання подібних даних "для відсилання релевантних сповіщень".

Схожі функції для відстеження переміщень користувача передбачені у мобільних платформах Google Android і Apple iOS. Також існують програми для пошуку друзів або цікавих місць поблизу - наприклад, Find my Friends від Apple або Highlight від Math Camp. Однак більшість таких програм не здобули широку популярність через питання приватності і високе навантаження на акумулятор смартфона.

Читайте також:

Вчені виявили, що Facebook вганяє у депресію

"Мобільна" аудиторія Facebook перевищила "десктопну"

Прибуток Facebook обвалився на 95% у 2012 році

Патенти у сфері IT б'ють рекорди: кількість заявок у 2012 році перевищила 14 тисяч

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...