Європейський суд скасував антипіратські фільтри в соцмережах

16 лютого 2012 в 18:37
Європейські користувачі соцмереж можуть і далі вільно обмінюватися музикою і будь-якими файлами.
computer_internet_DSC3908.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Європейський суд у четвер, 16 лютого, виніс постанову, згідно з якою соціальні мережі не можна зобов'язати законодавчо встановлювати антипіратські системи фільтрації. Раніше бельгійська музична асоціація SABAM намагалася зобов'язати соціальну мережу Netlog встановити фільтри, щоб зупинити порушення авторських прав.

Згідно з вердиктом Європейського суду, система фільтрації суперечить основоположним принципам свободи бізнесу, персональних даних та свободи інформації. Рішення є чинним для всіх країн Європейського Союзу.

Раніше бельгійська музична асоціація SABAM вимагала в соцмережі Netlog встановити  фільтри, а також виплати в розмірі 1000 євро за кожен день перебування контрафактних матеріалів у мережі. У свою чергу Netlog заявила, що вимога SABAM «неадекватна», оскільки вона передбачає моніторинг усіх користувачів, і тих, які непричетні до файлообміну, що суперечить прийнятим нормам свободи бізнесу і прав громадян на недоторканність особистих даних в Європі.

У своєму рішення Європейський суд ухвалив, що вимоги SABAM виллються для Netlog в «серйозні порушення», а система фільтрації представляла б собою дорогий засіб, що вимагав би «ідентифікації, системного аналізу і обробки інформації, пов'язаний з профілями всіх користувачів у соціальній мережі».

Асоціація європейських інтернет-провайдерів привітала рішення Європейського суду, заявивши, що це "позитивний крок у правильному напрямі». У заяві європейської групи Open Rights Group, яка протистоїть антипіратській угоді Acta, говориться, що винесене судом рішення особливо важливо саме зараз, «коли політики по всьому світу не вважають за потрібне поважати наші права, працюючи в галузі інтелектуальної власності».

Читайте також

Facebook обіцяє стати прозорішою при зборі персональних даних


В інтернеті з'явилася соціальна мережа для людей мистецтва

Користувачі закликали до бойкоту Twitter через цензуру

П'яту частину часу в інтернеті користувачі проводять у соціальних мережах

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...