Топ Новини

Європарламент засудив план Росії щодо встановлення контролю за інтернетом

23 листопада 2012 в 13:36
У резолюції йдеться про те, що інтернет є спільною платформою і ніяка централізована організація не може займатися регулюванням Мережі. Передача цієї функції МСЕ негативно вплине на всі сфери інтернету, підкреслює Європарламент.
4103277-afp-mediafax-foto-georges-gobet.jpg
topor.od.ua

Європейський парламент прийняв резолюцію, що засуджує ідею передачі права управління інтернетом Міжнародному союзу електрозв'язку (МСЕ), що входить до ООН. Про це в своєму блозі повідомив засновник Піратської партії Швеції Рік Фальквінге. За його словами, Європарламент доручив країнам-учасницям ЄС діяти аналогічним чином.

У резолюції йдеться про те, що інтернет є спільною платформою і ніяка централізована організація не може займатися регулюванням Мережі. Передача цієї функції МСЕ негативно вплине на всі сфери інтернету, підкреслює Європарламент.

Резолюція підготовлена у зв'язку з конференцією World Conference on International Communications (WCIT), яка пройде з 3 по 14 грудня. На ній, згідно з документами, які потрапили на сайт wcitleaks.org, Росія збирається запропонувати зміни до регламенту МСЕ, що передбачають посилення контролю за інтернетом країнами-членами союзу. Передбачається, що Росію підтримають Китай та Іран, незадоволені, що Мережею керують незалежні організації, такі як ICANN.

Раніше про необхідність міжнародного регулювання інтернету відкрито висловлювалися російські політики. У липні 2012 року голова Ради Федерації Валентина Матвієнко запропонувала розробити світовий "етичний кодекс", що стосується забороненої в Мережі інформації. В кінці жовтня аналогічну ідею висунув прем'єр Дмитро Медвєдєв.

20 листопада корпорація Google запустила спеціальну сторінку, на якій закликає користувачів підписатися за підтримку вільного інтернету. "Деякі уряди хочуть ввести цензуру і контроль у всесвітній мережі", - вказує корпорація на прийдешню конференцію WCIT. Скільки користувачів вже підписалося за вільний інтернет, не повідомляється.

Читайте також:

Google почала збір підписів проти цензури в інтернеті

Росія прагне перехопити контроль над інтернетом у США

У «чорному списку» YouTube опинився помилково

Влада Росії готується оголосити війну торрентам і безкоштовному контенту

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...