Топ Новини

Єврокомісія оштрафувала найбільших виробників електроніки на рекордні 1,5 млрд євро

5 грудня 2012 в 13:46
Картельні змови приносять мільйонам споживачів величезні збитки. Єврокомісія оштрафувала сім найбільших виробників телевізорів і моніторів на 1,5 млрд євро.
tv televizor televidenie pult-001.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Виробники електроніки Philips Electronics, Samsung SDI і Panasonic були названі Єврокомісією в числі семи компаній, засуджених єврорегуляторами до штрафу в розмірі 1,47 млрд євро за участь у картельній змові з метою штучного завищення та координації цін на телевізори та комп'ютерні монітори на базі CRT-технології. Компанії брали участь у змові з 1996 по 2006 рік, координуючи ціни.

Зокрема, Philips оштрафована на 313,4 млн LG Electronics зайняла друге місце з 295,6 млн євро штрафу, Panasonic Corp. оштрафована на 157,5 млн євро, Samsung SDI - на 150,8 млн євро, Toshiba - на 28 млн євро, Technicolor (раніше Thosmon) - на 38,6 млн євро.

У Єврокомісії заявили, що LG Electronics, спільно з Philips і Samsung, брала участь у картелі як щодо телевізорів, так і моніторів для комп'ютерів, тоді як компанії Panasonic, Toshiba, MTP (донька Panasonic) і компанія Technicolor координували ціни тільки на телевізори. Про факт картелю повідомила тайванська Chunghwa, яка також брала у ньому участь, але уникла штрафу завдяки співпраці.

«Подібні масштабні картельні змови існують не один рік, і вони є найгіршим видом змови, що приносить мільйонам споживачів величезні збитки», - заявив єврокомісар з питань конкуренції Хоакін Альмуніа. За його словами, два даних картелі були «одними з найбільш організованих з усіх, що потрапляли у приціл розслідувань».

Раніше рекордний штраф Єврокомісії було накладено на картель виробників автомобільного скла у 2008 році (1,38 млрд євро).

Читайте також:

Yahoo! оштрафували на ,7 млрд

Microsoft заплатить рекордний штраф в 860 млн євро

«Газпрому» загрожує штраф Єврокомісії у розмірі понад 10 мільярдів євро

Єврокомісія пригрозила Microsoft величезним штрафом за нав'язування свого браузера

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...