Електронним книгам напророкували «початок кінця»: їх продажі вперше знизилися

Поділитися
Однією з причин занепаду сегмента є зростання популярності "вбивць" eBook. В результаті, прогнозують експерти, електронні книги залишаться живі тільки з сентиментальних міркувань.

Продажі пристроїв для читання електронних книг (eReader), як очікується, цього року знизяться вперше за історію, тоді як за минулий рік тільки в Європі продажі е-буків зросли більш ніж удвічі. Хоча вони і залишаються одним з найбільш популярних подарунків на Різдво і Новий рік, пише The Financial Times.

Це, на думку аналітиків, може свідчити про початок кінця галузі. Однією з причин очікуваного швидкого скорочення продажів електронних книг в найближчому майбутньому є зниження вартості і ваги планшетних комп'ютерів при збільшенні часу роботи від батареї, що раніше було найбільш привабливими особливостями eReader. При цьому планшетники - багатофункціональні пристрої, можливості яких виходять за рамки читання книг, перегляду відео та прослуховування музики.

"Планшетники будуть ставати дешевшими, екрани - кращими, життя батарейок суттєво збільшиться, і в результаті eReader залишаться живі тільки з сентиментальних міркувань", - вважає аналітик дослідницької фірми Forrester Джеймс МакКіві.

За даними IHS iSuppli, світові поставки електронних книг зросли з приблизно 1 млн пристроїв у 2008 році до 10 млн у 2010 році. У минулому році цей показник досяг піку в 23 млн штук, проте вже тоді поставки планшетника були більш значними - 67 млн ​​пристроїв.

За оцінкою компанії, в 2012 році продажі електронних книг впали на 36% - до 15 млн штук, а до 2016 року вони скоротяться до 7 млн ​​пристроїв.

"Люди просто стали витрачати більше часу на речі, відмінні від читання книг, і в результаті ми рухаємося вперед до консолідації різних функцій в одному пристрої, такому як планшет, і це дійсно найбільш значимий тренд зараз у споживчій електроніці", - відзначає аналітик IHS Джордан Селбурн.

Він вважає, що шанси у eReaders залишилися тільки в сфері освіти, а також на ринках країн, що розвиваються.

"Ринок освіти величезний, бюджети на освіту обмежені, а eReader коштують менше планшетників, і, я думаю, майбутнє електронних книг - на emerging markets або за дуже сильному субсидуванні", - заявив аналітик.

Одним з таких прикладів є планований на початок 2013 року берлінської компанією Txtr, яка володіє сайтом з продажу книг в електронному вигляді, випуск eReaders вартістю нижче 10 євро в партнерстві з операторами бездротового зв'язку Азії, Європи і США.

HIS відзначає також, що ринок пристроїв для читання електронних книг, як і раніше сильний у Східній Європі та Росії. !zn

Читайте також:

Трендовий бізнес

Поки дорослі дивляться телевізор, 90% школярів вже отримують інформацію в інтернеті

Електронну читалку за 10 євро змусили цілий рік працювати від двох батарейок

Українці більше не зможуть отримувати електроніку із США швидкою доставкою

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі