Електронним книгам напророкували «початок кінця»: їх продажі вперше знизилися

26 грудня 2012 в 15:36
Однією з причин занепаду сегмента є зростання популярності "вбивць" eBook. В результаті, прогнозують експерти, електронні книги залишаться живі тільки з сентиментальних міркувань.

Продажі пристроїв для читання електронних книг (eReader), як очікується, цього року знизяться вперше за історію, тоді як за минулий рік тільки в Європі продажі е-буків зросли більш ніж удвічі. Хоча вони і залишаються одним з найбільш популярних подарунків на Різдво і Новий рік, пише The Financial Times.

Це, на думку аналітиків, може свідчити про початок кінця галузі. Однією з причин очікуваного швидкого скорочення продажів електронних книг в найближчому майбутньому є зниження вартості і ваги планшетних комп'ютерів при збільшенні часу роботи від батареї, що раніше було найбільш привабливими особливостями eReader. При цьому планшетники - багатофункціональні пристрої, можливості яких виходять за рамки читання книг, перегляду відео та прослуховування музики.

"Планшетники будуть ставати дешевшими, екрани - кращими, життя батарейок суттєво збільшиться, і в результаті eReader залишаться живі тільки з сентиментальних міркувань", - вважає аналітик дослідницької фірми Forrester Джеймс МакКіві.

За даними IHS iSuppli, світові поставки електронних книг зросли з приблизно 1 млн пристроїв у 2008 році до 10 млн у 2010 році. У минулому році цей показник досяг піку в 23 млн штук, проте вже тоді поставки планшетника були більш значними - 67 млн ​​пристроїв.

За оцінкою компанії, в 2012 році продажі електронних книг впали на 36% - до 15 млн штук, а до 2016 року вони скоротяться до 7 млн ​​пристроїв.

"Люди просто стали витрачати більше часу на речі, відмінні від читання книг, і в результаті ми рухаємося вперед до консолідації різних функцій в одному пристрої, такому як планшет, і це дійсно найбільш значимий тренд зараз у споживчій електроніці", - відзначає аналітик IHS Джордан Селбурн.

Він вважає, що шанси у eReaders залишилися тільки в сфері освіти, а також на ринках країн, що розвиваються.

"Ринок освіти величезний, бюджети на освіту обмежені, а eReader коштують менше планшетників, і, я думаю, майбутнє електронних книг - на emerging markets або за дуже сильному субсидуванні", - заявив аналітик.

Одним з таких прикладів є планований на початок 2013 року берлінської компанією Txtr, яка володіє сайтом з продажу книг в електронному вигляді, випуск eReaders вартістю нижче 10 євро в партнерстві з операторами бездротового зв'язку Азії, Європи і США.

HIS відзначає також, що ринок пристроїв для читання електронних книг, як і раніше сильний у Східній Європі та Росії.

Читайте також:

Трендовий бізнес

Поки дорослі дивляться телевізор, 90% школярів вже отримують інформацію в інтернеті

Електронну читалку за 10 євро змусили цілий рік працювати від двох батарейок

Українці більше не зможуть отримувати електроніку із США швидкою доставкою

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...