Другий космонавт незалежної України буде відібраний на конкурсі в наступному році

14 січня 2011 в 12:23
У 2011 році в Україну буде оголошений конкурс на право полетіти в космос. Про це повідомив заступник гендиректора Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов на прес-конференції в суботу, 20 листопада.

У 2011 році в Україну буде оголошений конкурс на право полетіти в космос. Про це повідомив заступник гендиректора Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов на прес-конференції в суботу, 20 листопада.

«Ніяких обмежень немає. Це можуть бути люди будь-яких професій. А конкурсна комісія визначатиме, хто виконає цю місію ... Оберемо кращого, він буде представляти Україну», - відзначив Кузнєцов.

За словами першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, «космонавт, який полетить, повинен мати навички інженера, вченого-біолога, астрофізика, геолога, еколога; певних критеріїв відбору ще немає».

Кузнєцов повідомив, що Україна з Росією домовилися про низку експериментів на Міжнародній космічній станції.

«Їх буде виконувати космонавт з України, - пояснив Кузнєцов. - Наразі проходять обговорення з російською стороною. Підбираємо перелік наукових експериментів, будемо виготовляти прилади для експериментів. На космічну програму на наступний рік, якщо Верховна Рада задовольнить наші потреби, буде виділено 300-350 мільйонів гривень. Це більше, ніж виділили цього року. Наші програми майже не фінансувалися через  нестачу коштів у бюджеті».

Каденюк знаходився на борту американського човна«Коламбія» з 19 листопада по 5 грудня 1997 року. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського експерименту з трьома видами рослин: брасіка ропа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів - вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і ропи, на вміст фітогормонів у ропи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори.

За матеріалами Gazeta.ua

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...