Топ Новини

До кінця року Intel випустить 50-ядерний процесор для суперкомп'ютерів

20 червня 2012 в 14:33
Вже зараз десятки виробників, включаючи Cray, Dell, HP, IBM і Nec, планують використовувати новий співпроцесор в своїх системах. Експерти Intel вважають, що до 2020 року запропоноване ними рішення дозволить створити потужні суперкомп'ютери.
70.jpg
overclockers.ua

 

Компанія Intel представила співпроцесор Xeon Phi з 50 ядрами, який призначений для будівництва суперкомп'ютерів.
 
За даними прес-служби компанії, поставки Xeon Phi почнуться до кінця року. Тим не менш, перший суперкомп'ютер, який використовує ці прискорювачі, уже потрапив до рейтингу Top500. Згідно з його останньої редакції, опублікованої напередодні, система з Xeon Phi потрапила на 150 місце з продуктивністю 118 терафлопс.
 
Вже зараз десятки виробників, включаючи Cray, Dell, HP, IBM і Nec, планують використовувати новий співпроцесор у своїх системах. Експерти Intel вважають, що до 2020 року запропоноване ними рішення дозволить створити суперкомп'ютери потужністю 4 екзафлопс і вище.
 
Xeon Phi виконаний у форматі блоку, який встановлюється в слот розширення PCIe. Співпроцесор використовується спільно з процесорами загального призначення, беручи на себе деякі типи завдань, підвищуючи загальну продуктивність системи.
 
Гібридна архітектура використовується в багатьох суперкомп'ютерах, створених останнім часом. Хоча збільшити потужність подібних комплексів можна просто нарощуючи число процесорів, це економічно недоцільно, а також призводить до неефективного витрачання енергії. Тому творці суперкомп'ютерів шукають альтернативні способи підвищення продуктивності.
 
Xeon Phi виконаний за 22-нанометровоютехнологією. Кожен блок оснащений щонайменше 8 Гбайт оперативної пам'яті. Обчислювальна потужність співпроцесора становить 1 Тфлопс (1 трлн операцій з плаваючою комою в секунду).
 
Для порівняння, відзначає прес-служба компанії, в 1997 році було потрібно понад 9 тис. процесорів Intel Pentium всередині суперкомп'ютера ASCII RED для того, щоб подолати рубіж у 1 Тфлопс.
 
Сам співпроцесор буде видно системі як окремий обчислювальний блок, що працює під управлінням власної операційної системи на базі ядра Linux, незалежно від операційної системи всієї машини.
 
Читайте також:
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...