Давні мікроорганізми були здатні до фотосинтезу – вчені

2 лютого в 14:51

Дослідники виявили в одного з виду архей гени, аналогічні тим, що відповідають за здатність до фотосинтезу.

Молодой ученый
Вчені виявили в одного з видів архей здатність до фотосинтезу
Вчені заявили про те, що здатність до фотосинтезу володіли навіть первісні мікроорганізми. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Communications.

У ході дослідження вчені вивчили Methanospirillum hungatei – один з видів архей, який, як передбачалося раніше, існував до появи фотосинтезу. Разом з тим, дослідники виявили у нього гени, аналогічні тим, які відповідають за здатність до фотосинтезу. Аналіз ферментів, що синтезуються цими генами, і вивчення метаболічних процесів, що протікають в організмі, дозволили виявити поглинений вуглекислий газ.

Виявилося, що Methanospirillum hungatei використовує найпростіший механізм, аналогічний тому, який використовується при фотосинтезі для створення вуглеводів.

Читайте також: Вчені NASA запропонували простий спосіб пошуку слідів життя на інших планетах

Нове відкриття допоможе розібратися в еволюційних коренях фотосинтезу, а також може бути використано для поліпшення функції фотосинтезу у злаків, що підвищить врожайність, або для створення біопалива.

Раніше повідомлялося про те, що вчені планують випробувати на навколоземній орбіті генетично модифіковані бактерії, які виробляють цукор. В майбутньому бактерії планують використовувати в якості автономного джерела живлення для космічних польотів.

За матеріалами: gazeta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Vovaximk 2 февраля, 15:25 Стаття написана доволі безграмотно. 1) Заголовок. Те, що давні мікроорганізми були здатні до фотосинтезу відомо більшості людей ще зі школи. Так що заголовок зовсім не інформативний. Краще було б написати щось типу "Фотосинтез виник раніше, ніж вважали до цього - вчені" 2) Ви не називаєте, ні авторів статті, ні її назви. Nature Communication - науковий журнал, що друкує тисячі статей щороку, тому посилатися прийнято на конкретну статтю. В цьому випадку вона ще й у відкритому доступі: http://www.nature.com/articles/ncomms14007 назва статті "A RuBisCO-mediated carbon metabolic pathway in methanogenic archaea" написана колективом з Японії в січні цього року. 3) Якщо прочитати саму статтю (та навіть її анотацію), то видно, що ваш опис новини зовсім не відповідає тому, що показали вчені. В самій роботі показано тільки те, що поглинати вуглекислий газ (як це відбувається при фотосинтезі ) вміли вже метаногенні археї, які виникли раніше, ніж фотосинтезуючі мікроорганізми. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...