Топ Новини

Британські вчені створили автомобіль без водія

15 лютого 2013 в 16:03

Система керування автомобілем без участі водія працює за допомогою відеокамер і лазерних променів. Незабаром вона буде коштувати не дорожче звичайного навігатора.

Oxford robot-car
"Автомобіль без водія" проходить тестування в Оксфорді
rtpc.tv

Британські вчені з Оксфордського університету розробили прототип автомобіля-робота, здатного пересуватися в автоматичному режимі без втручання водія.

Система дозволить самокерованому автомобілю рухатися по раніше пройденому маршруту, внесеному у пам'ять комп'ютера. Роль керуючого центру буде грати планшетний комп'ютер, встановлений на приладовій панелі.

"Орієнтуватися на місцевості і "реагувати" на дорожню ситуацію машина буде за допомогою відеокамер і лазерних променів.

При цьому автомобіль не можна запустити без присутності людини на водійському сидінні. У разі потреби вона повинна буде втручатися в керування машини, щоб уникнути небезпечної ситуації. Для відключення "автоматичного режиму" потрібно буде просто натиснути педаль гальма.

Дослідники подали заявку в міністерство транспорту Великобританії, щоб отримати дозвіл на проведення випробувань на дорогах. Поки що перевірка новинки проходить на автополігоні на території технопарку поблизу Оксфорда.

Дослідники з проекту Oxford robot-car вважають, що система автоматичного управління, яка розробляється ними, буде досить дешевою, так що її можна буде встановлювати на автомобілі серійного виробництва.

Поки що винахід учених коштує близько 5 000 фунтів (7 750 доларів). Однак розробники вважають, що з часом ціна буде доведена до приблизно 100 фунтів (155 доларів), що зробить її такою ж доступною, як і супутниковий навігатор.

За словами одного з авторів системи, професора Пола Ньюмена, створення подібної технології стало можливим завдяки прогресу лазерної техніки, що дозволяє створювати тривимірну комп'ютерну модель місцевості.

Розробку автомобілів-роботів ведуть багато компаній. Так, прототип такої системи у США виготовляє інтернет-компанія Google. Проте британські вчені вважають, що їхнє дітище буде дешевшим, оскільки вони використовують менш дороге лазерне устаткування у порівнянні з американським аналогом.

Читайте також:

Google отримав права на свій автомобіль без водія

Британські вчені записали сонети Шекспіра на ДНК

Британські вчені навчилися робити предмети невидимими

Британські вчені з'ясували, що жінки у шлюбі набирають вагу, а чоловіки - втрачають

За матеріалами: ИТАР-ТАСС
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...