Британські студенти створили перший у світі 3D-принтер для "друку" керамічного посуду

Фото Відео
Поділитися
Кераміка донедавна була недоступна в ролі матеріалу для 3D-принтерів.

Студенти з Брістольського університету під керівництвом професора Стівена Хоскінса створили принтер для тривимірного друку, який працює з глиною. Цей принтер здатний створювати повноцінну заготовку для термічної обробки, яка згодом стане знайомою нам керамічною чашкою, тарілкою або оригінальною статуеткою.

Фактично, ідеї створення принтерів, що працюють із глиною, з'являлися і раніше. Компанія 3D Systems продемонструвала на початку цього року апарат CeraJet, у функціях якого значиться виготовлення керамічного посуду. Були й інші прототипи 3D-принтерів, але всіх їх об'єднувало одне: типи і структури використаного витратного матеріалу виробу не володіли достатньою надійністю і якістю. Простіше кажучи, створити міцні чашки, які нічим не відрізнялися від посуду, виконаного класичним методом виготовлення, було неможливо.

Що стосується 3D Systems CeraJet, то ця модель принтера хоч і здатна надрукувати посуд, але все ж формально з'явилася пізніше, ніж проект студентів із Брістольського університету. Близько року тому вже був продемонстрований перший працюючий зразок 3D-принтера, тому студенти заслужено отримали звання піонерів у даній області.

Звичайно, ключові етапи самого технологічного процесу не зазнали значних змін. Принтер бере на себе основне завдання - виготовлення глиняного виробу необхідної первісної форми, щоб потім перейти до наступного глазурування і вироблення його частин. Перенесення віртуальної моделі у повноцінну глиняну заготівлю вимагає досить багато часу, проте тепер виробництво фарфорових речей стане доступним навіть удома. Щоправда, габаритний розмір 3D-принтера для кераміки співвідносний з пральною машинкою.

Склад базового матеріалу, яким "друкує" апарат, був створений і запатентований все тим же професором Стівеном Хоскінсом. Основною є глиняний порошок, який, з'єднуючись шар за шаром, перетворюється на цілісну фігуру. Апарат, на думку його авторів, має привернути до себе увагу дизайнерів і художників, а також великих виробників різних керамічних виробів.

Винахід має не тільки суто науковий характер, але і покликаний принести його творцям дивіденди у вигляді доходу від продажів пристрою. Згодом автори проекту планують зареєструвати власну компанію і відкрити інтернет-магазин. Сам принтер буде надалі проходити модернізацію і зазнавати необхідних доопрацювань.

Тепер же пріоритетним завданням для всіх фахівців, зайнятих розробками у сфері 3D-друку, стане створення повноцінного пристрою, який зможе працювати зі склом. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі