Біологи виявили антитіло, яке нейтралізує 98% штамів ВІЛ

16 листопада 2016 в 17:55

Антитіло було знайдене в крові пацієнта, імунна система якого разюче добре справлялася з вірусом.

вич в клетке
Вчені виявили антитіло, що нейтралізує ВІЛ
N+1
Американські молекулярні біологи виявили антитіло, яке здатне нейтралізувати 98% штамів ВІЛ, включаючи 16 з 20 найбільш "невразливих" його версій. Виявлення антитіла дає надію на створення універсальних ліків від ВІЛ. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Immunity.

Антитіло N6 "нащупало" слабке місце в білковій оболонці вірусу і навчилося нейтралізувати близько 98% відомих його варіацій. Воно було знайдено в крові пацієнтів, чия імунна система разюче добре справлялася з ВІЛ. За словами вчених, цей чоловік прожив з ВІЛ більше 21 року і його імунна система перебувала в нормальному стані, незважаючи на те, що він не приймав антиретровірусних препаратів дуже довгий час.

Читайте також: Вірус імунодефіциту мавп може передаватися людині - вчені

За характером дії воно схоже на інше відоме антитіло VRC01, що пригнічує приблизно 90% штамів ВІЛ, однак N6 "чіпляється" за вірус в іншій точці білка, яка, як виявили автори статті, майже не змінюється при його мутації. Крім того, N6 навчилося уникати контактів з молекулами цукру на оболонці ВІЛ, чия структура, що  постійно змінюється, захищає вірус від атак імунної системи.

Незвичайна структура даного антитіла, що кардинально відрізняється від того, як виглядають інші антитіла широкого спектру дії, залишає надію на те, що його роботу можна буде помітно поліпшити шляхом внесення нових мутацій.

Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Анна Кодочигова 22 ноября, 22:15 Віл на сьогоднішній день дуже тяжка хвороба яка нажаль дуже поширена в нашій країні. Добре що світ про нас ще піклується, ось наприклад 26 грудня по країні пройде акція не дай СНІДу шанс, в рамках якої кожен зможе безкоштовно пройти тестування, читала про неї ось тут: https://unaids.org.ua/ua/vazhlivi-podiji/ne-dai-snidu-shans Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...