Більшість екзопланет в Чумацькому Шляху схожі на Нептун – вчені

Поділитися
Більшість екзопланет в Чумацькому Шляху схожі на Нептун – вчені Більшість планет в нашій галактиці схожі на Нептун © NASA
Формування таких планет найбільш ймовірно за лінією снігу в зоряній системі.

Астрономи за допомогою гравітаційного мікролінзування встановили, що більшість екзопланет в нашій галактиці нагадують масою і властивостями Нептун. Як повідомляється на сайті NASA, саме такі планети можуть сформуватися в холодних умовах на відстані від зірок, де передбачається найбільш активне утворення планет.

За допомогою методу мікролінзування вченим вдалося відкрити понад 50 екзопланет, що досить мало в порівнянні з тисячами, відкритими за допомогою інших технік. Разом з тим, подібний метод дозволяє відкрити планети з меншою масою і такі, що знаходяться на значно більшій відстані від зірки, ніж інші техніки. Крім того, гравітаційне мікролінзування дозволяє виявити планети, які рухаються по галактиці самостійно, без зірки.

Тепер же дослідники проаналізували всі дослідження, які були проведені за допомогою мікролінзування з 2007 по 2012 рік, і порівняли масу і радіус планет і зірок, а також відстань між ними. Вчені встановили, що для зірки, маса якої становить приблизно 60% маси Сонця, типовою планетою, виявленою за допомогою мікролінзування, є планета в 10-40 разів більше Землі. Для порівняння, Нептун у 17 разів більше нашої планети.

Крім того, встановлено, що схожі на планети Нептун найбільш вірогідні кандидати на формування за так званою лінією снігу – межею, за якою вода в процесі формування планети замерзає.

Читайте також: Астрономи виявили планету з рубіновим і сапфіровими хмарами

Раніше повідомлялося про те, що, на думку вчених, Юпітер "викинув" з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета відносилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету з Сонячної системи під час близького сходження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі