Атмосфера Землі повільно втрачає кисень – вчені

Поділитися
Атмосфера Землі повільно втрачає кисень – вчені Концентрація кисню в атмосфері Землі повільно знижується © twitter.com/Scott Kelly
На сьогоднішній день людство споживає кисень в тисячу разів активніше, ніж до Промислової революції.

Вчені проаналізували бульбашки повітря, які були замкнені у кризі сотні тисяч років, і прийшли до висновку, що концентрація кисню в атмосфері Землі повільно знижується. Висновки вчених були опубліковані в журналі Science.

У ході дослідження вчені провели аналіз бульбашок повітря, які збереглися в льодовиках Гренландії з епохи плейстоцену – близько 800 тис. років тому. Вчені виявили, що за цей час парціальний тиск кисню знизився на 0,7%, вказуючи на перевищення швидкості зв'язування кисню над швидкістю його виділення рослинами приблизно на 2%.

Єдиним джерелом кисню на планеті є фотосинтезуюча діяльність рослин і деяких мікроорганізмів, споживається ж він в ході найрізноманітніших процесів, включаючи дихання тварин і окислення кремнієвих порід. Причиною зниження концентрації кисню може бути незбалансованість цих процесів, або глобальне похолодання.

Довгий час Земля перебувала в тепловій "ямі" і температура на планеті все ще трохи нижча, ніж кілька мільйонів років тому. Таке похолодання неминуче викликало зниження функціональності фотосинтезуючих екосистем.

Разом з тим, вчені акцентують увагу на діяльності людини в останні кілька десятиліть. Спалюючи викопне паливо, людство не тільки наповнює повітря вуглекислим газом і сажею, але ще і споживає з нього кисень. За словами дослідників, сьогодні людство використовує кисень в тисячу разів активніше, ніж до початку Промислової революції.

Раніше геофізики з США і Канади заявили про те, що 2,7 мільярда років тому атмосфера Землі була набагато тоншою, а тиск в її нижніх шарах був у два рази меншим за нинішній. До цього ж часу газова оболонка планети значно збільшилася в розмірах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі