Астрономи звузили область пошуків дев'ятої планети Сонячної системи

25 лютого 2016 в 04:20

Вчені визначили два регіони для проведення пошуків.

девятая планета
Вчені можуть незабаром знайти дев'яту планету Сонячної системи
nature.com

Група французьких учених заявила про те, що наблизилася до визначення місця положення дев'ятої планети Сонячної системи, про знаходження якої американські вчені заявили в січні. Повідомлення про це було поширене виданням The Guardian.

Астрономи, які заявили про можливу дев'яту планету, що обертається навколо Сонця, повідомили про те, що період її обертання може займати від 10 до 20 тисяч років, і вони не можуть визначити, де вона знаходиться.

Вивчивши дані космічної станції Cassini, яка займається вивченням Сатурна, вчені виключили два регіони Сонячної системи. Вони підтвердили, що дев'ята планета розташовується на околицях Сонячної системи, але "не просто в будь-якому місці".

Читайте також: Місяць з'явився в результаті "лобового зіткнення" Землі з іншою планетою - вчені

Використовуючи комп'ютерне моделювання, вчені розрахували, як має впливати на своїх сусідів дев'ята планета, а потім вивчили поведінку інших планет Сонячної системи. Вчені визначили, що планета повинна обертатися навколо Сонця по ліпсаїдеду – дуже витягнутомуо овалу. Перебуваючи у найбільш далекій точці орбіти, планета не зможе чинити жодного впливу на сусідні планети. Тому астрономи виключили два регіони її пошуків.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна — на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...