Астрономи вперше побачили, як чорна діра поїдає зірку і викидає її залишки в космос

1 грудня 2015 в 11:20

Процеси були вперше зафіксовані одночасно.

черная дыра звезда
Чорна діра проковтує зірку і відразу ж "випльовує" її залишки в космос
NASA

Вчені з Університету Джона Хопкінса вперше змогли поспостерігати процес того, як чорна діра ковтає зірку і випльовує її залишки в космос. Обидва ці процеси окремо були зафіксовані раніше не один раз, а от разом і практично одночасно вони спостерігаються вперше.

За словами Сьорта Ван Вельцена, одного з авторів знахідки, "такі події - велика рідкість. І ми вперше побачили все – від руйнування зірки і до запуску конусоподібного джета, все, що відбувалося протягом кількох місяців".

Астрономи спостерігають за процесом, який розгортається в 300 мільйонів світлових років від Землі, з грудня 2014 року. Зірка, яку ковтає чорна діра, за розмірами нагадує Сонце, а от сама чорна діра не так вже й велика, хоча і відноситься до розряду надмасивних.

Читайте також: Астрономи "застукали" чорну діру в момент колосального викиду

Спостереження астрономи почали відразу після отримання відомостей про перший момент зустрічі чорної діри і зірки, і незабаром змогли отримати перші знімки джета в рентгенівських і видимих хвилях. Такі струменя плазми з'являються в центрах галактик і можуть вириватися як в одну, так і в дві протилежні сторони. Джети є одними з найбільш малозрозумілих явищ космосу. Швидкість плазми в них дорівнює швдкості світла, і, розпечена, вона починає інтенсивно випускати випромінювання в широкому спектрі довжин хвиль. Однак механізм походження таких викидів до цих пір залишається неясним – швидше за все, їх породжують складні взаємодії магнітних полів з матерією, що потрапляє до чорної діри. 

Раніше NASA представило відео знищення зірки чорною дірою. На відео зображено момент так званого "приливного руйнування", яке знаходиться в центрі галактики, розташованої на відстані 290 мільйонів світлових років від Землі.

За матеріалами: Naked Science
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...