Астрономи спрогнозували майбутнє Сонячної системи за допомогою "зірки смерті"

Поділитися
Астрономи спрогнозували майбутнє Сонячної системи за допомогою "зірки смерті" Білий карлик руйнує планети, що обертаються навколо нього © Lenta.ru
Білий карлик WD 1145+017 руйнує планетну систему, що обертається навколо нього.

Вчені помітили подальше руйнування білим карликом WD 1145+017 планетної системи, що обертається навколо нього. На думку дослідників, ці спостереження дозволяють побачити далеке майбутнє Сонячної системи. Висновки вчених були опубліковані в Astrophysical Journal Letters.

Зоряна система WD 1145+017 була виявлена приблизно сім місяців тому і з тих пір частка блокованого уламками світла зросла на 10-11%. На думку дослідників, це свідчить про подальше подрібнення уламків планет. Кожна з них приблизно в чотири рази більші зірки і була сформована не монолітними гірськими породами, а уламками газу і пилу.

Під час спостережень астрономи виявили шість уламків однієї або декількох планет. Непрямі ознаки вказують на те, що їхня кількість може досягати 10-15. Всі уламки обертаються навколо WD 1145+017 на такій же відстані, що і раніше виявлені (і пізніше розпалося на фрагменти) небесні тіла - близько 840 тисяч кілометрів (це приблизно в два рази більше відстані між центрами Землі і Місяця).

Читайте також: Телескоп "Хаббл" зробив фото "веселки" новонародженої зірки

Білий карлик WD 1145+017 знаходиться на відстані 570 світлових років від Землі в сузір'ї Діви. Його вік оцінюється в 175 мільйонів років. Вчені вважають, що через кілька мільярдів років Сонце стане червоним гігантом і поглине Меркурій, Венеру, а також, ймовірно, що Землю і Марс. Згодом світило перетвориться на білий карлик і аналогічно WD 1145+017 почне руйнувати об'єкти навколо себе.

Раніше астрономи виявили незвичайну карликову зірку, яка переміщується по Всесвіту на величезній швидкості і містить небувалу кількість вуглецю. На думку дослідників, зірка не могла виробити весь вуглець самостійно і, швидше за все, отримала його від своєї великої сусідки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі