Астрономи помітили гігантську галактику, яка руйнує свою сусідку

5 січня 2016 в 13:57

Галактика розташована на відстані 11 мільйонів світлових років від Землі.

Галактика
Невелика галактика руйнується своєю гігантською сусідкою

Дві міжнародні групи астрономів незалежно один від одного помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Про це повідомляє видання New Scientist.

Астрономи помітили карликову галактику, яка обертається навколо однієї з найбільших галактик групи Скульптор - NGC 253, розташованої в 11 мільйонах світлових років від Землі. Карликова галактика займає простір у 20 тисяч світлових років, а її маса в п'ять тисяч разів менше, ніж маса Чумацького Шляху.

Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Читайте також: У далекої галактики виявили найбільший газовий "хвіст"

На думку дослідників, це свідчить про те, що карликова галактика руйнується своєї гігантською сусідкою. Подібна поведінка Чумацького Шляху була помічена астрономами у 1994 році, коли наша галактика розірвала на частини галактику із сузір'я Стрільця.

галактика
New Scientist

Раніше астрономи встановили, що Чумацький Шлях "вкрав" зоряний кластер у сусідньої галактики. Дослідники вважають, що зоряний кластер раніше належав Малій Магеллановій Хмарі – яскравій галактиці, розташованій на відстані 200 тисяч світлових років від Землі.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...