Астрономи отримали знімок "ока" галактики

Поділитися
Астрономи отримали знімок "ока" галактики © eso.org
Окулярна структура утворюється в результаті зіткнення двох галактик.

"Хаббл" допоміг астрономам отримати знімок "ока" галактики
Астрономи за допомогою телескопів "Хаббл" і Alma отримали знімок пари взаємодіючих галактик з утворенням окулярною структури, тобто форми, яка нагадує око. Знімок був опублікований на сайті Європейської південної обсерваторії.

Така структура утворюється в результаті зіткнення галактик. Самі по собі зіткнення галактик не є чимось незвичайним, але окулярна структура спостерігалася всього в декількох випадках. Швидше за все, рідкість ця пояснюється тим, що окулярна структура зберігається лише протягом десятків мільйонів років, що за мірками тривалості життя галактик – просто мить.

З двох показаних на знімку галактик, IC 2163 (ліворуч) і NGC 2207 (праворуч), окулярна структура проявляється у першої (IC 2163). Об'єкт знаходиться на відстані близько 114 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Великого Пса.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі