Топ Новини

Астрономи чекають від комети зміни клімату Марса або просто гарного шоу

28 лютого 2013 в 15:45

Навіть якщо комета пролетить повз Марс, людство побачить грандіозне космічне шоу. В разі зіткнення клімат Червоної планети може стати схожим на земний.

Марс
В разі зіткнення з кометою клімат Червоної планети може стати схожим на земний

Клімат Марса може різко змінитися після зіткнення з кометою C/2013 A1, яка пролетить на небезпечній для нього відстані 19 жовтня 2014 року, і планета за своїми характеристиками може стати схожа на Землю.

Згідно з отриманими нещодавно новими даними, небесне тіло пролетить за 37 тис. км від поверхні планети. Беручи до уваги результати нових розрахунків, вчені не виключають сценарій зіткнення комети з Марсом. Звичайно, шанс цього досить малий, однак якщо це все-таки станеться, то станеться вибух потужністю 20 мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті, який залишить кратер діаметром до 500 кілометрів і 2 км глибиною.

"Якщо це зіткнення відбудеться, ми безумовно можемо говорити про значну зміну нинішнього статус-кво на Марсі", - заявив астроном Роберт Метсона.

За словами вченого, зіткнення відбудеться на швидкості 56 км/с і за одну секунду підніме в атмосферу гігантську хмару пилу. В результаті вибуху можуть миттєво розтанути і випаруватися величезні обсяги замерзлої вуглекислоти. Це у свою чергу може призвести до посилення парникового ефекту і глобального потепління на Марсі.

Однак можливий і інший сценарій: пил затулить собою сонячне випромінювання і в результаті спровокує, навпаки, похолодання - як це відбувалося під час пилових буревіїв на Марсі в 1970-ті роки. Крім того, потужний вибух, ймовірно, активізує тектонічні процеси і "розбудить" вулканічну активність Червоної планети.

Є ще один момент: розмір коми (газової оболонки навколо ядра комети) повинен перевищити 100 тис. км, і це дає підстави вважати, що Марс зі стовідсотковою ймовірністю якщо і не зіткнеться з кометою, то обов'язково пройде крізь її газову оболонку. При цьому мікрочастинки пилу будуть "бомбардувати" поверхню планети, що, за словами Єленіна, може вплинути на автоматичні станції.

Між тим астрономи вважають, що в будь-якому випадку людство зможе спостерігати захоплююче шоу - прямого зіткнення небесних тіл або проходження Марса через газову оболонку комети. У 1994 році зіткнення найбільшої планети Сонячної системи Юпітера з кометою Шумейкер-Леві діаметром всього 15 км стало однією з найбільш грандіозних подій у світі астрономії.

Читайте також:

Американський мільярдер відправить на Марс сімейну пару

Американці хочуть знову висадитися на Місяці, а потім полетіти на Марс

Найкращі фотографії Марса, зроблені Curiosity

Учені знайшли на Колимі бактерії, які зможуть вижити і на Марсі

 

За матеріалами: newsru.com
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...