Астрономам вдалося побачити формування зірки–надгіганта

Поділитися
Астрономам вдалося побачити формування зірки–надгіганта Астрономам вдалося побачити формування зірки–надгіганта © N+1
Зірка знаходиться в сузір'ї Центавра.

Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.

Детальний аналіз і комп'ютерне моделювання показали, що швидкість обертання частин хмари залежить від відстані до зірки: чим ближче газ, тим швидше він обертається. Згідно до моделювання, повний діаметр диска сягає двох тисяч астрономічних одиниць, а його маса сягає 12 мас Сонця.

Читайте також: Астрономи зробили знімок туманності "Серце"

Такий тип дисків має назву кеплеровських, оскільки газ у них обертається згідно із законами Кеплера - емпіричним співвідношенням, що зв'язує різні параметри орбіт. Вважається, що саме такі диски можуть ефективно підживлювати центральну зірку системи.

Зростанню зірок перешкоджає потужний тиск випромінювання, яке зростає зі збільшенням маси. З кожним актом збільшення маси зірка збільшує свою температуру, їй стає все складніше розсіювати тепло. Це призводить до того, що після досягнення деякого значення маси настає рівноважний стан між світилом і оточуючим його матеріалом - гравітаційне стиснення припиняється. Дослідники підкреслюють, що диск навколо AFGL 4176 може виявитися кращим на даний момент кандидатом на роль кеплерівського диска навколо масивної зірки.

Раніше повідомлялося про те, що астрономи виявили спалах наднової в південному сузір'ї Індіанець, яку назвали ASASSN-15lh. Ця наднова зірка приблизно в 100 разів яскравіша за звичайні наднові і в кілька разів яскравіша за всі відомі гипернові. За розрахунками вчених з пекінського Інституту астрономії і астрофізики Кавлі, світло від ASASSN-15lh йшло до нашої планети понад 2,8 мільярда років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі