Археологи визначили походження ритуальних жертв у ацтеків

Поділитися
Археологи визначили походження ритуальних жертв у ацтеків На піраміді Уїцилопочтлі в жертву приносилися в основному представники вищих станів © wikimedia.org
Більшість жертв, принесених на піраміді Уїцилопочтлі, були елітними воїнами з інших племен.

Археологи зі США та Мексики визначили найбільш вірогідне походження людських жертв, які були принесені на піраміді Уїцилопочтлі – культовій споруді стародавньої столиці ацтеків. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Current Anthropology.

Вчені вивчили 38 черепів епохи імператора Ашаякатль, вісім з яких належали чоловікам у віці 30-40 років і були модифіковані. В давнину на людей перед ритуальним вбивством одягали маски, за характером яких вчені спробували визначити походження людей, які постраждали від рук ацтеків.

Читайте також: Вчені назвали людські жертвопринесення ключовим етапом в появі цивілізації

У ході дослідження вчені порівняли ці маски з такими на обличчях 127 убитих в Теночтітлані, більшість з яких були воїнами. Вченим вдалося визначити стать, вік, соціальну належність і можливі захворювання цих людей. З'ясувалося, що жертви, принесені на Уїцилопочтлі, були або елітними воїнами з інших племен, або представниками місцевого дворянства, які стали на бік противника.

Піраміда Уїцилопочтлі (Темпл Майор) являє собою комплекс храмових споруд у столиці ацтеків Теночтітлані. Висота піраміди досягала 60 метрів, на її вершині розташовувалися храми бога сонця і війни Уїцилопочтлі і бога дощу і родючості Тлалока. Піраміда зведена приблизно в 1325 році і через двісті років стала культовим центром держави ацтеків. Більша частина комплексу Темпл Майор була розграбована і знищена іспанськими завойовниками у 1521 році. До теперішнього часу збереглися рештки нижної частині Уїцилопочтлі, розкопками яких займаються археологи.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в піраміді Уїцилопочтлі тунель, який веде до двох закритих камер, що розташовуються на центральній площадці округлої форми. На думку археологів, вони виявили свідоцтва ритуальних жертвоприношень стародавніх ацтеків, а камери можуть бути місцем кремації мертвих ацтекських правителів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі