Топ Новини

Археологи виявили селище бронзової доби, що повністю збереглося

12 січня 2016 в 17:01

Вік знахідки складає близько трьох тисяч років.

Археологические раскопки 121
Археологи виявили селище віком близько трьох тисяч років
strana.ru

Британські археологи заявили про те, що виявили селище бронзової доби, що збереглося в ідеальному стані. Як повідомляє Reuters, селище, що складається з дерев'яних будинків, які стоять колом і побудовані на палях, постраждало під час пожежі, через що впало на дно річки і збереглося в мулі практично в первозданному вигляді.

За оцінкою археологів, селище було побудоване у 1000-800 році до нашої ери. У селищі були виявлені горщики з їжею і одяг його мешканців. Крім того, археологи виявили рідкісні скляні намистини, невеликі чашки, миски і банки. За словами дослідників, селище збереглося настільки добре, що можна виявити навіть сліди людей, що мешкали в ньому.

Читайте також: В Ізраїлі археологи знайшли царську печатку 2700-річної давності

Обвуглені дерев'яні перекриття, які були виявлені в одному з будинків, свідчать про те, що жителі залишали його поспіхом після того, як селище загорілося.

Раніше археологи виявили на території півострова Орланн поселення, вік якого становив близько 1500 років.  Розкопки проводилися на території площею у 91 тисячу квадратних кілометрів. Під час розкопок вчені виявили безліч скелетів тварин, риб і морських птахів, які показують, як змінилася фауна півострова за останні 1500 років. Крім того, археологи виявили також уламки скла і посуду і бурштинові і скляні намистини. За знайденим уламками зеленого скла вчені встановили, що жителі півострова підтримували торговельні відносини з мешканцями долини Рейну в Німеччині.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...