Топ Новини

Apple і Google претендують на патенти Kodak

7 серпня 2012 в 06:53
Пропозиція виявилася приблизно у 10 разів нижчою, ніж сума в 2,6 мільярда доларів, в яку Kodak оцінює патенти. Компанії від коментарів виданню відмовилися.
kodak.jpg
dpravda.org

Виробник електроніки Apple і інтернет-компанія Google увійшли в число інвестиційних груп, що претендують на купівлю патентів виробника фотообладнання Eastman Kodak, повідомили інформовані джерела.

Kodak знаходиться у процесі банкрутства і раніше її представники повідомляли, що значну частину боргів Kodak має намір виплатити за рахунок продажу свого патентного портфоліо. Всього компанія розраховує продати з аукціону 1,1 тисячі патентів - приблизно десяту частину свого портфоліо інтелектуальної власності. Початок аукціону заплановано на середу 8 серпня.

Згідно з відомостями, Kodak отримала дві заявки на купівлю патентів від інвестиційних груп, в одну з яких увійшла Apple, а в іншу - Google. Запропонована стартова сума становить близько 150-250 мільйонів доларів, повідомляють джерела WSJ.

Якщо інформація правильна, то пропозиція виявилася приблизно в 10 разів нижчою, ніж сума в 2,6 мільярда доларів, в яку Kodak оцінює патенти, що продаються. Компанії від коментарів виданню відмовилися.

Ціна, за яку Kodak в підсумку продасть патенти, може виявитися значно вищою від первинної пропозиції. Наприклад, канадський виробник мережевого устаткування Nortel продав рік тому шість тисяч своїх патентів за 4,5 мільярда доларів, хоча спочатку компанії пропонували лише 900 мільйонів доларів.

Примітно, що за патенти Nortel також боролися Google і консорціум компаній на чолі з Apple. В результаті портфоліо інтелектуальної власності дісталося консорціуму, в який, крім Apple, входили Microsoft, RIM, Sony, EMC і Ericsson.

Компанія Eastman Kodak була заснована в 1892 році винахідником Джорджем Істменом і бізнесменом Генрі Стронгом і відтоді займала провідні позиції у виробництві фотоапаратів і супутньої продукції. У січні 2004 року компанія оголосила про закінчення виробництва плівкових камер (за винятком одноразових) у США, Канаді і Європі, але і до цього дня продовжує випуск фото- і кіноплівки.

У січні 2012 року компанія Kodak подала заяву до Федерального суду Нью-Йорка у справах про банкрутство (US Bankruptcy Court). За 2011 рік вона втратила близько 88% ринкової вартості і подачею заяви розписалася у нездатності розплачуватися з кредиторами. Разом із заявою про швидке банкрутство Kodak оприлюднила плани з реструктуризації бізнесу, що, на думку керівництва, дозволить вести бізнес більш ефективно.

Читайте також:

США можуть відмовитися від техніки Apple

Kodak припинила випуск фотоапаратів і камер

Компанія Kodak подала до суду позов про банкрутство

Kodak вимагає від Apple і HTC відшкодування збитків від крадіжки технологій

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...