Топ Новини

Apple в цьому році випустить "розумний годинник" iWatch

22 лютого 2013 в 12:28

"Розумний годинник" iWatch допоможе користувачам виключити необхідність постійного введення паролів доступу до пристроїв і систем Apple - iPhone, iPad, Mac, а також буде виводити на циферблат інформацію про дзвінки, листи, повідомлення, нагадування, прогноз погоди, курси валют.

Розумний годинник може стати справжнім порятунком для Apple, яка стрімко втрачає позиції на ринку пристроїв. Навіть вихід iPhone 5 не допоміг Apple утримати статус найдорожчої компанії світу. Динаміка прибутку наближається до нуля, і культовий бренд може врятувати тільки справді революційний продукт, яким свого часу став смартфон із сенсорним екраном. Аналітики стверджують, що такий гаджет - годинник iWatch - з'явиться вже у цьому році.

Розробка iWatch - це давня ідея Стіва Джобса, яка просто чекала свого часу. Вперше про новий гаджет повідомили ряд американських видань, однак новину віднесли до розряду чуток і легенд, яких ходить чимало навколо виробника iPhone. Пізніше стало відомо, що над розробкою цієї ідеї вже працюють приблизно 100 дизайнерів. Серед них - старший директор інженерного департаменту Apple Джеймс Фостер і ще один топ компанії Акім Пантфордер.

Новинка iWatch буде гібридом електронного наручного годинника та персонального комунікаційного пристрою: годинник буде працювати на основі мобільної операційної системи iOS. Інші характеристики залишаються загадкою, у тому числі можливість підтримки голосового помічника Siri, різних біометричних лічильників, синхронізації з іншими пристроями, наявності картографічних сервісів.

Дизайн девайса буде близьким до iPhone та iPod, а також успадкує від них частину функціоналу. Також розглядається можливість використання вигнутого скла, над яким вже кілька років працює корпорація спільно з тайванським виробником комплектуючих Foxconn.

Чи не найважливішим параметром новинки повинна бути максимальна енергоємність, говорять аналітики. Вже існуючі розробки SmartWatch, раніше представлені Microsoft (концепт) і Sony, були оснащені батареєю відносно невеликої ємності, яка тримає заряд 3-4 дні. Однак користувачеві навряд чи сподобається заряджати свої годинники кілька разів на тиждень.

Найбільш відомі спроби створити розумні годинники були у Sony і Microsoft. Останній представив бездротовий сервіс MSN Direct, який використовується, наприклад, в гаджеті Suunto n3 Smart Watch, який з'явився на ринку у 2004 році. Для доставки повідомлень MSN Direct використовує FM мережу. Сервіс дозволяє власникові пристрою відстежувати біржові котирування, читати новини, отримувати повідомлення, крім того, пристрій здійснює автоматичне припасування часу при зміні часових поясів. Також можна переглядати отримані повідомлення через MSN Messenger.

Поки найавторитетнішим прогнозом щодо iWatch залишається думка Брюса Тоньяціні, консультанта в сфері технологій і в минулому - співробітника Apple. У своєму блозі він детально описав все, що можна чекати від цієї новинки. Тоньяціні вважає, що ринок може не відразу оцінити iWatch, однак, це не в новинку для компанії - багато її розробок випереджали час, але в підсумку ставали проривом. Так, наприклад, було з сенсорними екранами телефонів. "Але в підсумку iWatch заповнить зяючу дірку в екосистемі Apple", - упевнений він.

За його словами інноваційний годинник зможе замінити систему ідентифікації користувачів. Це виключить необхідність постійного введення паролів доступу до пристроїв і систем Apple - iPhone, iPad, Mac. "iWatch вдасться увійти у пам'ять пристрою iOS без введення пароля, як брелок для вашого автомобіля. Якщо годинник просто звільнить мене від необхідності вводити пароль по 10-20 разів на день, я хотів би купити його, навіть якщо він не зможе сказати мені потрібний час", - зазначив він.

Ще одне очікування - iWatch буде збирати інформацію з усіх пристроїв Apple, синхронізованих з ним, і виводити інформацію про дзвінки, листи, повідомлення, нагадування, прогноз погоди, курси валют - все це на екрані годинника. Крім того, годинник зможе замінити банківські картки - з його допомогою можна буде проводити будь-яку оплату, упевнений він.

Також очікується, що iWatch буде включати в себе різні датчики - спортивні, про стан здоров'я (температуру і тиск) тощо. "Чим більше датчиків, тим краще", - упевнений він. Крім того, наявність таких датчиків стимулює розвиток нових корисних програм.

Читайте також:

Канадці розробили наручний годинник з можливостями сучасного смартфона

В Apple визнали, що програють "смартфонну війну" Samsung

Представлений перший у світі повністю прозорий смартфон

Samsung показала концепт смартфона з вигнутим екраном

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...