"Антонов" спільно з Саудівською Аравією запустив виробництво Ан-132

Поділитися
"Антонов" спільно з Саудівською Аравією запустив виробництво Ан-132 За графіком дослідне виробництво має завершити збірку першого льотного екземпляра Ан−132 у 2−му кварталі 2016 року
Перші креслення по планеру Ан−132 вже передані до служби дослідного і серійного виробництва.

Державне підприємство "Антонов", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з Саудівською Аравією почало виробництво нового легкого багатоцільового транспортного літака Ан-132.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

"Призупинення співпраці з північним сусідом ставить перед керівництвом ДП "Антонов" складні завдання, серед яких – вирішення проблем імпортозаміщення, пошук нових партнерів і переорієнтація виробництва. Так, в даний час розпочато виробництво нового багатоцільового транспортного літака Ан−132. У проекті, партнерами якого виступили компанії Королівства Саудівська Аравія, активно реалізується програма імпортозаміщення. Її реалізація передбачає використання обладнання всесвітньо відомих авіаційних компаній: Pratt&Whitney Canada, General Electric, Honeywell, Liebherr and Hamilton Sundstrand", - говориться в повідомленні.

"Одне з найголовніших завдань сьогодні – розширення міжнародного співробітництва, імпортозаміщення обладнання та комплектуючих для літаків. Ми поставили за мету в дуже стислі терміни переорієнтувати виробництво та знайти партнерів серед західних компаній. Вже зараз маємо гарні результати. Проведено велику кількість зустрічей і переговорів зі світовими лідерами авіації", – зазначив керівник ДП "Антонов" Михайло Гвоздьов.

Повідомляється, що на сьогодні "Антонов" завершив етап ескізного проектування літака Ан−132. Крім того, прийняті основні технічні рішення по конструкції планера літака, складу та його обладнання. На Ан−132 будуть встановлені західні двигуни Pratt&Whitney Canada PW150 з шестилопастними гвинтами R408 фірми Dowty Propellers, системи життєзабезпечення виробництва компанії Liebherr і найсучасніший комплекс авіоніки компанії Honeywell.

Планується використовувати і нову допоміжну силову установку західного виробництва. Конструкторське бюро підприємства почало випуск документації. Перші креслення по планеру Ан−132 вже передані до служби дослідного і серійного виробництва.

За графіком дослідне виробництво має завершити збірку першого льотного екземпляра Ан−132 у 2−му кварталі 2016 року. Літак−демонстратор Ан−132 створюється за контрактом з "KACST" (Центром наукових досліджень і технологій імені короля Абдулазіза).

За умовами контракту, ДП "Антонов" як розробник повинен побудувати перший Ан−132, підняти його в повітря та провести початковий етап випробувань, що забезпечує можливість перельоту цього літака в Саудівську Аравію для демонстрації.

"Наш партнер організовує серію презентаційних польотів з метою показати потенційним замовникам можливості Ан−132 в різних географічних та кліматичних умовах. За результатами цієї промо−акції, планується підписати новий контракт, який передбачає продовження програми Ан−132 – проведення сертифікації і запуск літака в серійне виробництво", − підкреслив Гвоздьов.

Легкий транспортний літак Ан−132 призначений для перевезення різних вантажів масою більше 9 тон на ближньо− і сердне−магістральних маршрутах. Згідно з попередніми оцінками, потреба ринку становить близько 300 таких літаків.

Читайте також: Керівництво АНТК "Антонов" звинуватили у розтраті 500 млн грн

Раніше повідомлялося, що ДП "Антонов" завершило перший етап модернізації транспортного літака Ан-26 для потреб Міністерства оборони України. Це перший літак з 14, які будуть передані для роботи в зоні АТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі