Топ Новини

Англомовна Wikipedia закрилася на добу

18 січня 2012 в 07:06
На знак протесту проти антипіратського законопроекту Stop Online Piracy Act англомовна версія енциклопедії Wikipedia закрилася на добу.
Wikipedia_mini_globe_handheld.jpg
gorod55.ru

Сьогодні о 07:00 за київським часом ресурс призупинив роботу.

«Протягом більш ніж десяти років ми витратили мільйони годин на те, щоб створити найбільшу енциклопедію в історії людства. У даний час Конгрес США розглядає законопроект, який може завдати фатальної шкоди вільному і відкритому інтернету. Щоб підняти тривогу, ми відключаємо Wikipedia на 24 години», - йдеться у заяві співробітників ресурсу.

Ідею провести акцію проти SOPA висунув засновник Wikipedia Джиммі Вейлз у грудні минулого року. Рішення про блокування онлайн-енциклопедії було прийнято її редакторами.

Саме на сьогодні заплановано черговий етап розгляду SOPA у нижній палаті Конгресу США, в якому візьмуть участь представники інтернет-індустрії. Цей законопроект направлено, у першу чергу, проти інтернет-піратства. Зокрема, він зобов'язує компанії припиняти співпрацю з піратами за запитом влади або правовласників.

Виконавчий директор фонду Wikipedia Сью Гарднер підкреслила, що Wikipedia проведе свою акцію, оскільки паралельно з SOPA у Сенаті - верхній палаті американського Конгресу - розглядається аналогічний законопроект PIPA, який має більше шансів на прийняття.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...