Топ Новини

Американці зібрали новий суперкомп'ютер, здатний здійснювати 20 мільйонів мільярдів операцій на секунду

29 жовтня 2012 в 12:59
Американці зібрали найпотужніший у світі суперкомп'ютер для відкритих наукових розрахунків, що відкриває нові можливості для вирішення найскладніших наукових завдань.
o_696479.jpg
vesti.ru

У Національній лабораторії міста Ок-Рідж завершилася збірка суперкомп'ютера Titan, призначеного для відкритих наукових досліджень. Пікова продуктивність машини становить понад 20 петафлопс, або 20 мільйонів мільярдів операцій з плаваючою крапкою на секунду.

В основі системи лежать графічні прискорювачі NVIDIA Tesla K20 і процесори AMD Opetron 6274. Як підкреслили у прес-службі NVIDIA, саме її чіпи, засновані на архітектурі Kepler, забезпечують продуктивність Titan на 90%.

Titan - це апгрейд суперкомп'ютера Jaguar, який до листопада 2010-го очолював рейтинг 500 найпотужніших машин у світі. З першої сходинки його витіснила система Tianhe-1A з Китаю. Щоб не відставати від конкурентів, три роки тому Jaguar було вирішено оновити.

У серверні стійки суперкомп'ютера встановили прискорювачі Tesla K20 і 710 терабайт пам'яті, а нову систему назвали Titan. У результаті, говорять у NVIDIA, Titan став у десять разів швидшим за свого попередника. Крім того, він споживає у п'ять разів менше енергії.

Titan - відкрита система, тому її обчислювальними ресурсами можуть користуватися всі дослідницькі університети, школи, державні лабораторії та інші інститути США. Області застосування суперкомп'ютера можу бути різними: від моделювання погодних або фізичних явищ до обчислень в області змін клімату, енергетики та матеріалів.

Рейтинг TOP500 оновлюється двічі на рік - у червні та листопаді. Зараз у списку лідирує суперкомп'ютер IBM Sequoia (16,32 петафлопс, або 16 тисяч трильйонів операцій з плаваючою комою на секунду). Ця машина складається з 96 стійок і займає площу близько 400 квадратних метрів у дата-центрі. Sequoia працює на архітектурі IBM BlueGene/Q, має понад 98 тисяч обчислювальних вузлів і 1,6 петабайт пам'яті.

Jaguar, поки ще під старою назвою, знаходиться на шостому місці, а Tianhe-1A - на п'ятому. У новій редакції списку найпотужніших комп'ютерів у Titan є всі шанси опинитися серед лідером.

Читайте також:

У Німеччині запустили найпотужніший в Європі суперкомп’ютер

Американський суперкомп’ютер IBM визнали найшвидшим у світі

Японці створили найпотужніший у світі комп’ютер

У США створюється суперкомп’ютер, який буде працювати на флеш-пам’яті

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...