Американці випробували бойового літаючого робота-невидимку

30 листопада 2012 в 09:10

X-47B - це перший безпілотник, здатний злітати з палуби авіаносця, а також сідати на неї. Значно поступаючись за розмірами бомбардувальнику B2, новинка несе на борту бомби з лазерним наведенням, її швидкість - понад 800 км/год, максимальна висота - 12190 м. Навчання на борту авіаносця триватимуть три тижні. Контролювати маневри X-47B інженери і моряки будуть за допомогою ручного пульта.

1284466322_ng-x47b.jpg
topwar.ru

Військові США похвалилися своїми успіхами в області розробки нової бойової техніки: у Норфолку починаються випробування на авіаносці безшумного безпілотного винищувача X-47B, який вперше злетить з палуби. Літак-невидимку вже вдавалося дистанційно підняти повітря з землі за допомогою парової катапульти - цей зліт американські військові називають "початком нової ери морської авіації".

Запуск бомбардувальника-робота з землі доводить, що X-47B здатний злітати навіть у суворо обмежених умовах авіаносців, пояснюють військові значення своєї роботи.

"Ми працюємо над майбутньою сумісністю безпілотних літальних апаратів з палубою авіаносця - це те, про що ми і не здогадувалися 60 років тому, коли тут була побудована парова катапульта", - розповів віце-адмірал Девід Данавей, службовець в штаті Меріленд.

Незважаючи на розмови про майбутнє інтеграції безпілотників і авіаносців, X-47B вирішили вже зараз випробувати на палубі корабля Harry S. Truman. Починаючи з 26 листопада, коли літак-невидимку доставили на авіаносець, військові готуються до першого запуску з палуби.

Американські військові зазначають, що історично важливий навіть той момент, коли X-47B доставили на Harry S. Truman. "Мить, коли безпілотник торкнувся палуби авіаносця - це момент офіційної зустрічі літака і флоту", - пояснив капітан Хайме Енгдаль. Мабуть, тому військовослужбовці опублікували відразу декілька відео про підготовку та історичне транспортування робота-бомбардувальника.

- У США розбився найдорожчий винищувач в світі


Навчання на борту авіаносця триватимуть три тижні. Контролювати маневри X-47B інженери і моряки будуть за допомогою ручного пульта.

Про роботу з винищувачем в наступні три тижні лейтенант Ларрі Тарвер, обслуговуючий літаки на авіаносці Harry Truman, відгукується дуже захоплено: "Для команди це дуже багато значить - бути частиною історії морських військ. У нас є моряки, які пройшли додаткові курси підготовки, щоб встановити безпечне пересування X-47B, і їх тїшить участь у випробуваннях".

X-47B - значний крок вперед в області розвитку безпілотної техніки. Раніше запуск безпілотника вимагав присутності на землі фахівця, який здійснював дистанційне керування зльотом і посадкою. А X-47B може абсолютно самостійно виконувати завдання, закладені попередньо в пам'ять борткомп'ютера, який керує всіма операціями, включаючи зліт, посадку і навіть дозаправку в повітрі.

До того ж X-47B - це перший безпілотник, здатний злітати з палуби авіаносця, а також сідати на неї. Значно поступаючись за розмірами бомбардувальнику B2, новинка несе на борту бомби з лазерним наведенням, її швидкість - понад 800 км/год, максимальна висота - 12 190 м.
 Читайте також:

Росія розгорне нову систему глобальної розвідки вже в 2013 році


Китай випробував ще один винищувач п'ятого покоління, обігнавши в перегонах новітніх озброєнь Росію (ФОТО)

Росія і НАТО готуються до кібервійни

США почали "перегони кіберозброєння", закуповуючи бойові віруси. Росія занепокоїлася

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...