Топ Новини

Американці створять бездротовий інтернет, який буде передавати зі швидкістю 100 Gbps на відстань до 200 км

19 грудня 2012 в 09:39
Нова технологія буде забезпечувати зашифровану передачу інформації зі швидкістю більше 100 гігабіт на секунду на відстань близько 200 кілометрів.
440_3b2c0.jpg
Tverigrad.ru

Збройні сили США почали розробку нового способу бездротової передачі даних. Технологія повинна забезпечити зашифровану передачу інформації зі швидкістю більше 100 гігабіт на секунду на відстань близько 200 кілометрів. Це у кілька разів швидше за існуючі військові бездротові мережі.

Проектом зайнялося Агентство передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA). Військові заявили, що існуючі стандарти бездротового зв'язку не відповідають їхнім потребам, тому їм довелося взятися за розробку власних.

Плани DARPA надзвичайно амбітні. Слід зазначити, що максимальна швидкість з'єднання, якій вдалося домогтися по провідному каналу, становить 339 гігабіт на секунду, а середня швидкість бездротового LTE-з'єднання - близько 30 мегабіт на секунду. За статистикою «Яндекса», середня швидкість домашнього проводового Інтернету у Москві становить 16,5 мегабіт на секунду. Таким чином, військові намагаються створити бездротове з'єднання, яке приблизно у 6200 разів швидше, ніж середньостатистичне московське підключення.

Новий стандарт в змозі забезпечити стабільний зв'язок на відстані близько 200 км між двома літаками. Між літаком і наземним об'єктом з'єднання буде встановлюватися на відстані близько 96 кілометрів. При цьому погодні умови не повинні впливати на підключення.

На даний момент американські військові використовують безпечний бездротовий протокол TCDL, якій забезпечує швидкість передачі даних у 250 мегабіт на секунду. Через мережу пересилаються дані розвідки, карти, фотографії, накази, відеозаписи та безліч іншої інформації.

Слід зазначити, що вже винайдено спосіб передавати до 2,5 терабіт даних на секунду за допомогою світлових імпульсів, однак це можливо лише на вкрай близьких відстанях, тому військові навряд чи будуть використовувати цю технологію.

DARPA стверджує, що нова технологія буде застосовуватися виключно у військових цілях. Однак повністю виключати того, що 100-гігабітне бездротове з'єднання проникне в наше повсякденне життя, не можна. Зрештою, Інтернет сам по собі спочатку був військовою розробкою, а потім вже перетворився на Всесвітню павутину.

Читайте також:

Провайдерів у всьому світі змусять контролювати трафік користувачів

Складено новий Топ-25 найпопулярніших паролів в інтернеті

Поки дорослі дивляться телевізор, 90% школярів вже отримують інформацію в інтернеті

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...