Американці ставлять на озброєння бойових роботів

8 лютого 2012 в 12:56
Корпорація iRobot вже сконструювала першого бойового робота для серійного виробництва.
00d0c6kz.jpg
compulenta.ru

Американці зробили черговий крок у конструюванні роботів для армії США. Новий універсальний виріб компанії називається iRobot Warrior 710 (warrior - англ. «воїн») і є бойовою машиною на плазуновому ходу, що важить близько 200 кг і забезпечена спеціальною універсальною клешнею-маніпулятором.

На відміну від своїх попередників - робота-сапера і робота-санітара серії PackBot Warrior, розроблений iRobot досить великий і універсальний для виконання широкого спектру завдань. Під час випробувань на нього вже встановлювали найрізноманітнішу зброю, від багатоствольних 40-міліметрових гранатометів до Taser X26. В іншому варіанті оснащення з нього можна запускати детонаційний заряд для розчищення мінних полів.


Після створення PackBot компанія замислилася про розширення бойового застосування своїх машин. Її нове творіння, оснащене універсальним маніпулятором, у п'ять разів важче за попередника.
 


Віце-президент iRobot Тім Трейнер з військових і промислових розробок повідомив, що маленьких роботів вони просто змушені створювати спеціалізованими, для виконання певних цілей.

Однак якщо 40-кілограмовий PackBot міг поміститися у солдатському ранці, то Warrior занадто великий для цього. Він сам пересувається за допомогою плазунів. Електромотор здатний розігнати робота до 8 км/год, що навіть більше, ніж швидкість бігу американського піхотинця.

Два передні плазуни можуть нахилятися під значними кутами і дозволяють метровому роботу дертися на сходи і долати нерівності місцевості. Двометрова складна «клешня» здатна розкривати об'єкти, на яких підозрюється установка розтяжки, відкривати заблоковані двері і вікна, піднімати предмети до 68 кг.


У даний час військовою робототехнікою займаються близько сорока країн світу. Вигода очевидна: істотне зниження втрат живої сили.

 

Читайте також:

На фермах в Японії рис і пшеницю будуть вирощувати роботи

Вчені створили робота, здатного проводити хірургічні операції на мозку

США направлять до Афганістану роботів-саперів

 

 

 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...