Топ Новини

Американський мільярдер відправить на Марс сімейну пару

28 лютого 2013 в 10:55

Фахівці рекомендують відправити в дальній космічний політ сімейну пару, в якій чоловік і жінка довіряють один одному і здатні підтримати партнера в хвилину відчаю.

Марс
На Марс полетить подружня пара

Вже менш ніж через п'ять років - у січні 2018 року - людство відправить перших астронавтів на Червону планету. Швидше за все, це буде одружена пара, яка, пролетівши по дотичній орбіті Марса на висоті 160 км над поверхнею четвертої від Сонця планети, розвернеться і вирушить назад на Землю.

Про це на прес-конференції в Національному клубі друку у Вашингтоні заявив голова новоствореної організації Inspiration Mars Foundation, мультимільйонер і перший космічний турист Денніс Тіто.

"Ми хочемо зробити це в 2018 році, тому що наступна така можливість у нас буде лише на початку 2030-х, коли наші планети знову наблизяться один до одного. Це відбувається раз на 15 років", - заявив ініціатор проекту.

Тіто, який заробив свій статок, очолюючи один з провідних інвестиційних фондів США Wilshire Associates, відмовився назвати навіть приблизну вартість цієї 501-денної подорожі на двох.

За його словами, ця місія обійдеться йому та іншим грантодавцям трохи дешевше, ніж політ до Марса безпілотного робота. Підприємець також заявив, що вже дав обіцянку іншим учасникам програми спонсорувати ініціативу перші 2 роки виключно зі своїх особистих заощаджень.

"Це - некомерційна місія. Якщо вона виявиться успішною, то я не стану багатшими, навпаки - я впевнений, що після цієї місії мій банківський рахунок зменшиться. Однак мої онуки, надихнувшись проектом (І.Т. - слово inspiration, що використовується в назві організації з англ. перекладається як "натхнення"), стануть багатшими", - зауважив Тіто.

Організатори проекту не змогли точно сказати, коли почнеться відбір кандидатів на цей "вельми небезпечний космічний вояж", проте підкреслили, що селекція проходитиме за найвищими стандартами.

У подорож, дистанція якої дорівнює 32 000 витків космічного апарату навколо Землі, візьмуть не тільки найвитриваліших, фізично підготовлених, кмітливих, але й психологічно стійких. Як заявили ініціатори проекту, психічна рівновага людини, поміщеної в обмежений простір на такий довгий проміжок часу, може стати однією з головних причин успіху або повного провалу місії. Саме тому фахівці рекомендують відправити сімейну пару, в якій чоловік і жінка довіряють один одному і здатні підтримати партнера в хвилину відчаю.

Кількість охочих подати заявку на участь у цьому проекті, швидше за все, істотно скоротиться після того, як вони дізнаються, що під час цього космічного "пригоди" їм доведеться дихати одним і тим же повітрям (заново збагачене киснем) і пити свою власну перероблену у воду урину.

За словами Тіто, в проекті братимуть участь тільки американські пари, а співробітництво з закордонними компаніями буде лише на корпоративному, а не на державному рівні.

Читайте також:

Перший космічний турист анонсував приватну експедицію на Марс

Американці хочуть знову висадитися на Місяці, а потім полетіти на Марс

Кращі фотографії Марса, які було зроблено Curiosity

Учені знайшли на Колимі бактерії, які зможуть вижити і на Марсі

 

За матеріалами: Голос Америки (українська служба)
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...