Топ Новини

Америка створить програмне забезпечення для перевірки промов політиків на правдивість

30 січня 2013 в 11:27

За задумом розробників, програма зможе переводити аудіоряд виступу у текст у реальному часі, зіставляти цей текст з базою фактів і таким чином виявляти спроби дезінформації.

Truth Teller
Truth Teller

Американська газета The Washington Post запустила прототип програми Truth Teller, яку призначено для перевірки достовірності фактів у публічних заявах і коментарях політиків, йдеться в повідомленні на сайті фонду Knight Foundation, який фінансує проект.

Програма Truth Teller (з англ. - "Той, хто каже правду") заснована на декількох технологіях, у тому числі, для розпізнавання мовлення і переведення його в текст Microsoft Audio Video indexing service (MAVIS). За задумом розробників, програма зможе переводити аудіоряд виступу у текст у реальному часі, зіставляти цей текст з базою фактів і таким чином виявляти спроби дезінформації публіки у виступах політиків.

Розробка програми почалася торік коли Washington Post отримала грант на 50 тисяч доларів від фонду Knight Foundation, повідомляє сайт Journalism.co.uk. Прототип програми вже доступний у спеціальному розділі газети - користувачі можуть побачити відео виступу американських політиків, транскрипт їхньої промови, а також переглянути вкладку з результатами перевірки виступу на достовірність.

Повноцінну версію програми планується створити за три місяці. "Ключовим фактором успіху проекту є створення авторитетної бази даних. Наша мета - ідентифікувати неправдиву інформацію, а не плодити її", - відзначає продюсер електронного контенту Washington Post Корі Хайк. Прототип Truth Teller здатний перевіряти виступи за базою даних газети про податкове законодавство.

Завдання аналізу промови і, зокрема, публічних виступів у реальному часі є непростим навіть для сучасних технологій. Так, автоматизована система, подібна до Truth Teller, може мати труднощі при перевірці переносного значення і суб'єктивних висловлювань. До числа інших проектів, спрямованих на перевірку достовірності фактів у виступах політиків, входять Truth Goggles та Politifact.

Читайте також:

Азарову доводиться відволікатися від реформ, щоб спростовувати неправду у ЗМІ

Янукович попросив урядовців припинити "відверту брехню" про ситуацію в країні

Британські вчені спростували "теорію брехні"

Створено комп'ютер, який розпізнає брехню за очима

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...