Топ Новини

2,5 млн європейців підписалися проти антипіратської угоди АСТА

28 лютого 2012 в 16:37
Угода АСТА порівнюють з Великим Братом з роману Джорджа Оруелла «1984».

Європейському парламенту вручена петиція з вимогою скасування Торговельної угоди по боротьбі з контрафактною продукцією (скорочено АСТА). 2,5 млн підписантів побоюються, що вона веде до цензури та обмеження свободи слова в інтернеті.

Днями Європейському суду було доручено розглянути питання про відповідність угоди фундаментальним правам громадян Євросоюзу.

«АСТА нав'язує поліцейські функції фірмам, які надають доступ до мережі, пошук у ній, Відеоплатформа та різні інші послуги, - сказав один з протестуючих Жеремі Циммерман. - Усі ці приватні оператори змушені прочісувати свої мережі в пошуках найбільш безневинних порушень і карати своїх користувачів. Такі санкції рівноцінні утиску фундаментальних свобод».

Проте деякі депутати Європарламенту вважають недоліком угоди лише те, що вона не направлена на злісних розповсюджувачів незаконно скопійованих творів.

«АСТА або щось подібне необхідне для захисту авторських прав та інтелектуальної власності, - сказав соціаліст і демократ Девід Мартін. - Але при цьому не можна перетворювати на злочинців простих людей, які лише викачують з інтернету музику або фільми. Я не хочу, щоб обмежувалося їх цивільне право робити такі речі».

У лютому по Євросоюзу прокотилися масові демонстрації проти антипіратської угоди. Їх учасники порівнювали угоду з всевидячим Великим Братом з роману Джорджа Оруелла «1984». Після цього влади ряду країн заморозили ратифікацію АСТА.

Читайте також

Європейський суд скасував антипіратські фільтри в соцмережах

Болгарія через протести відклала договір по боротьбі з інтернет-піратством ACTA

Німеччина через протести відклала договір по боротьбі з інтернет-піратством ACTA

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...