Шовковський наблизився до рекорду Пеле

Шовковський наблизився до рекорду Пеле Шовковський 14 разів перемагав у чемпіонаті © Dynamo.kiev.ua
Голкіпер "Динамо" вийшов на третє місце в історії за кількістю золотих медалей національного чемпіонату.

Олександр Шовковський став одним із найтитулованіших гравців в історії футболу. Воротар "Динамо", завоювавши з киянами чотирнадцятий титул чемпіона України, вийшов на третє місце в світі за кількістю золотих нагород національної першості.

Перше місце в світі за цим показником належить легендарному бразильцю Пеле, на рахунку якого 17 титулів. При цьому у Пеле враховуються перемоги в чемпіонаті Бразилії (6), чемпіонаті штату Сан-Паулу (10) і чемпіонаті США (1).

Відзначимо, що в 60-ті роки не було офіційного чемпіонату Бразилії, і чемпіонат штату Сан-Паулу вважався одним з провідних турнірів країни. У той же час шість титулів Пеле в чемпіонаті Бразилії фактично є титулами в Кубку Бразилії. Тільки в 2010 році Конфедерацією футболу Бразилії Кубок Бразилії тих років було вирішено прирівняти до титулу чемпіона країни, так як офіційний чемпіонат Бразилії почали проводити з 1971 року.

Друге місце належить угорцю Імре Шлоссеру, який виграв 16 титулів чемпіонату Угорщини. При цьому двічі Шлоссер вигравав чемпіонат у 2015 році - навесні і восени.

Поряд з Шовковським 14 титулів також у Іржі Новотни. Він ставав чемпіоном Чехословаччини, а слідом чемпіоном Чехії.

Нагадаємо, "Динамо" достроково виграло чемпіонат України сезону 2015-2016.