"Шахтар" наздогнав "Металіст" і достроково завоював чемпіонство

"Шахтар" наздогнав "Металіст" і достроково завоював чемпіонство © football.ua
Донецька команда вчетверте поспіль стала чемпіоном України. А "Дніпро" все-таки зберіг шанси поборотися за срібло.

У Донецьку "Шахтар" використав черговий шанс за декілька турів до кінця чемпіонату стати його переможцем. "Гірники" зіграли внічию з харківським "Металістом" і забезпечили собі перше місце в турнірній таблиці.

Набравши 73 очки, донеччани стали недосяжними для найближчих переслідувачів. В той же час "Металіст" втратив важливі два пункти в боротьбі за срібло, хоча мав всі шанси на те, щоб відвезти з Донецька перемогу. Втім, завдяки перевазі за додатковими показниками харків'яни повернулися на друге місце, знову випередивши "Динамо".

Поєдинок в Донецьку всупереч очікуванням не став для Мірчи Луческу з розряду перевірки найближчого резерву, коли завдання вже вирішені. Що б хто не говорив, але Містер виставив на матч основний склад, а протягом всього ігрового часу будь-яких преференцій з боку його підопічних для "Металіста" помітно не було.

Та й знаючи особливості характеру керівництва "Шахтаря", навряд чи можна було припустити, що "помаранчево-чорні" не зроблять все можливе, щоб завоювати чемпіонство на домашньому стадіоні. Донеччани почали гру краще за суперника, маючи кілька шансів для взяття воріт.

Але "Металіст" вистояв, а під завісу першого тайму зметикував гол. Завдяки індивідуальним діям Марко Девіча, який перед тим, як відправити м'яч у ціль, обіграв Чигринського і Раца, харків'яни вийшли вперед - 0:1. При таких розкладах "Шахтар" не ставав чемпіоном.

Підопічні Мирона Маркевича не стали зменшувати обороти у другому таймі і навіть на секунду в одному з епізодів почали святкувати черговий успіх. Але...суддя Віталій Годулян не зарахував взяття воріт у виконання Девіча. Адже все красиво зробив український серб - арбітр вирішив, що при цьому він порушив правила на Андрія Пятова. Сумніви...

Харків'яни відійшли назад, але донецька команда знову не використовувала моменти. Але все-таки на 84-й хвилині Ілсінью вдалося зрівняти рахунок. Пішла гра на зустрічних курсах, в якій останній хід міг залишитися за гостями, але радість "Шахтаря" від розчарування після удару невтомного Девіча розділила поперечина.

"Шахтар" - "Металіст" - 1:1 (0:1)

Голи: Ілсіньо, 84 - Девіч, 39

"Шахтар": Пятов, Срна, Кривцов, Чигринський, Рац, Гречишкин (Степаненко, 69), Фернандіньо, Дуглас Коста (Ілсінью, 46), Мхітарян, Тайсон (Тейшейра, 46), Адріано.

"Металіст": Горяїнов, Вільягра, Папа Гуйє, Пшеничних, Азеведо, Краснопьоров, Шав'єр, Марлос (Вілліан, 73), Бланко (Торрес, 83), Соса (Шелаєв, 90+4), Девіч

Попередження: Фернандіньо - Соса, Шав'єр.

В іншому поєдинку туру "Карпати" зуміли-таки перервати серію невдач, здолавши на своєму полі "Зорю" 2:0.

Цікавим вийшло протистояння претендентів на зону УЄФА" - донецького "Металурга" та "Кривбасу". У разі перемоги криворіжці могли отримати гарні шанси в боротьбі з донеччанами. Але гості зуміли в першому таймі нав'язати суперникові, знесиленому фінансовою невизначеністю, свою гру, і в підсумку, відкрили рахунок - на 40-й хвилині відзначився Жуніор Мораес.

"Кривбас" після перерви активізувався, а під завісу зустрічі і зовсім влаштував штурм воріт Юрія Паньківа. Як не намагалися донеччани тягнути час, вони не змогли уникнути невдалої для себе розв'язки. Спочатку Денис Дедечко заробив пенальті, а його реалізував Олексій Антонов - 1:1. А вже на 7-й доданій хвилині не розібрався в епізоді Мішель Бабатунде, коли можна було віддати гостру передачу на Сергія Самодіна, і криворіжці втратили гольовий шанс.

Тим не менш, за самовіддачу і виконання "Кривбас" заслужив порцію втішних слів.

16 Металург З 26 1 6 19 8:53 9

У наступному турі головним протистоянням стане зустріч у Харкові між "Металістом" і "Динамо" - команди зіграють 4 травня, а тур розпочнеться на день раніше матчем "Металург" Д - "Волинь". !zn