"Реал" вперше за 20 років виграв баскетбольну Євролігу

"Реал" вперше за 20 років виграв баскетбольну Євролігу "Реал" став переможцем Євроліги вперше за 20 років © Euroleague
Виступ "Королівського клубу" у головному баскетбольному клубному турнірі міг вчергове перетворитися в розчарування.

Мадридський "Реал" став переможцем Євроліги-2014/15, обігравши у фіналі змагань грецький "Олімпіакос" 78:59.

Іспанці володіли ініціативою протягом майже всього ігрового часу. Хіба що в першій половині гри "червоно-білі" мали реальні шанси переломити хід боротьби. Однак, судячи з усього, "Олі" залишив всі сили у півфінальній грі проти російського ЦСКА, яка, нагадаємо, розвивалася за драматичним сценарієм, і в підсумку завершилася перемогою греків у два очки.

"Реал" на шляху до фіналу не залишив шансів турецькому "Фенербахче", тому його настрій на фінал був відповідним.

Тим більше, що "вершкові" в попередній раз перемагали в Євролізі в сезоні 1994/95. Найцікавіше, що тоді іспанці здолали у вирішальному матчі саме "Олімпіакос" - 73:61. З тих пір "Реал" чотири рази грав у фіналі 4-х, але до фіналу підібрався лише два сезони тому. І якщо в сезоні-2012/13 поразку від все того ж "Олі" виглядало логічним, то в минулорічному розіграші "Королівський клуб" несподівано програв ізраїльському "Маккабі" 86:98.

Так що нинішня перемога "Реала" настільки довгоочікувана, наскільки і логічна і справедлива.

Реал - Олімпіакос - 78:59 (15:19, 20:9, 18:18, 25:13)

Реал: Льюлль (12 + 4 передачі), Керролл (16), Фернандес (7), Рейес (2), Айон (2 + 5 підборів) - старт; Носиони (12 + 7 підбирань), Родрігес (11 + 4 передачі), Мачюлис (9), Ріверс (5), Слотер (2), Буруссис (0).

Олімпіакос: Манцарис (1), Спануліс (3 + 4 втрати), Кіт (0), Принтезис (11), Данстон (4) - старт; Лойески (17), Хантер (10 + 7 підбирань), Слукас (10), Пэтуэй (2), Лафайєтт (1), Аграванис (0), Папапетру (0).

Двухочковые кидки: 14/31 (45%) - 16/25 (64%)

Триочкові кидки: 13/30 (43%) - 5/23 (21%)

Штрафні кидки: 11/13 (84%) - 12/26 (46%)

Підбори: 40-25; передачі: 16-15; втрати: 16-13.

У матчі за 3-е місце російський ЦСКА вирвав-таки перемогу у "Фенербахче" - 86:80. Кращим гравцем Фіналу 4-х став аргентинець Андрес Носиони.