Топ Новини

Київський "Будівельник" вперше в історії пробився у півфінал баскетбольного Кубка Європи

14 березня 2013 в 10:07

Баскетбольний клуб тепер представлятиме Україну у півфінальному раунді розіграшу престижного європейського трофея - другого за рангом після Євроліги. Раніше така
честь випадала тільки маріупольському "Азовмашу".

"Будивельник", баскетбол, Кубок Европы
Українська команда довела свою перевагу над російськими гостями
iSport.ua

Найтитулованіший клуб України, київський "Будівельник" підтвердив свої лідерські амбіції у внутрішньому чемпіонаті завдяки впевненій і блискучій перемозі в єврокубках. В 1/4 фіналу кияни зуміли пройти сильний "Спартак" з Санкт-Петербурга.

У першій зустрічі в місті на Неві українці поступилися з різницею в 12 очок - 83:72. Однак у другому матчі, що проходив в київському Палаці спорту, "будівельники" показали себе з найкращого боку і впевнено ліквідували відставання, пробившись у півфінал - 73:56. На цій стадії українці зустрінуться з сильним суперником з Іспанії - іспанським "Більбао".

Матч почався для киян не так, як хотілося б: гостям вдався ривок і після двох хвилин вони вели в рахунку 10:4. Але поступово київська команда, очолювана латвійським спеціалістом Айнарсом Багатскісом, зуміла заволодіти ініціативою. Перша половина гра (два періоди по 10 хвилин) завершилася перемогою "жовто-синіх" - 37:27. Необхідний відрив майже був досягнутий і далі киянам залишалося нарощувати обороти і не давати шансів опонентові.

У цілому їм вдалося нав'язати "Спартаку" свою гру, хоча пітерці пручалися. Здавалося, що ось-ось і "спартаківці" попадають, але вдалі дії чорногорського легіонера Володимира Драгічевича ледь не поставили під сумнів успіх "Будівельника". У потрібний час у київської команди знайшовся свій козир - форвард Сергій Горбенко, який в основному грає другі ролі в команді, набрав 7 очок поспіль, що дозволило його партнерам знову відірватися на потрібну відстань - 49:37. Четверта чверть стала
тріумфом для киян - 19:7, і "Спартак" був зім'ятий.

Вдячні трибуни Палацу спорту зустрічали перемогу своєї команди 73:56. Раніше "Будівельнику" не вдавалося подолати чвертьфінальний бар'єр Кубка Європи: в сезоні 1995/96 вони були зупинені італійською "Вероною", а два роки тому іспанською "Кахасоль". І ось тепер "Будівельник" повторив успіх маріупольського "Азовмаша" 2007 року, коли ця команда пробилася в четвірку кращих у Кубку Європи.

"Будівельник" (Київ) - Спартак" (Санкт-Петербург) - 73:56 (13:19, 24:9, 17:21, 19:7)

Будівельник: Ділейні (17 очок), Дроздов (12 очок+12 підборів), Анісімов (15+5), Горбенко (7+1).

В іншому європейському турнірі - Кубку Єврочеллендж - представник України "Хімік" з Южного в першому матчі серії до двох перемог в 1/4 фіналу поступився німецькому "Ольденбургу" 82:74. Друга зустріч відбудеться 14 березня у Южному.

Зазначимо, що поєдинки "Будівельника" з "Більбао" відбудуться 20 березня (на виїзді) і через тиждень у Києві.

За матеріалами: ZN.UA