Топ Новини

Житель Швеції побудував у себе на кухні ядерний реактор

3 серпня 2011 в 15:41
Шведська поліція затримала 31-річного мешканця міста Енгельхольма за звинуваченням у самостійній збірці ядерного реактора.

Чоловіка затримали після того, як він уточнив у місцевої влади, чи не забороняє закон громадянам Швеції будувати ядерні реактори на кухні своєї квартири, стверджує The Local.

Як пояснив затриманий, інтерес до ядерної фізики прокинувся в ньому ще в підлітковому віці.

Житель Швеції почав свій експеримент шість місяців тому. Радіоактивні речовини чоловік отримав з-за кордону. Інші необхідні матеріали він витягнув з розібраного пожежного датчика.

Чоловік зовсім не приховував намірів побудувати ядерний реактор в домашніх умовах і навіть вів блог про те, як він його створює.

Незважаючи на повну відкритість експерименту, влада дізналася про активність шведа лише через кілька тижнів - коли той звернувся у шведське держуправління з ядерної безпеки. В управлінні чоловік сподівався дізнатися, чи законно будувати в будинку ядерний реактор.

На це чоловікові відповіли, що до нього додому приїдуть фахівці, які виміряють рівень радіації в квартирі. Однак разом з фахівцями приїхали поліцейські.

«Коли вони прийшли, з ними була поліція. У мене був лічильник Гейгера, я не помічав проблем з радіацією», - заявив затриманий місцевій газеті Helsingborgs Dagblad.

Поліція затримала чоловіка для допиту, на якому він пізніше розповів правоохоронним органам про свої плани і був звільнений.

Чоловік заявив газеті, що йому вдалося самостійно зібрати діючий ядерний реактор.

«Щоб він почав виробляти електрику, потрібна турбіна і генератор, і його дуже складно зібрати самому», - сказав затриманий в інтерв'ю місцевій газеті.

Як повідомляється, на свій проект чоловік витратив близько шести тисяч крон ($ 950).

Після інциденту з поліцією він пообіцяв зосередитися на «теоретичних» аспектах ядерної фізики.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...