Топ Новини

Затримані на 3 доби чекатимуть на безкоштовну правову допомогу місяць - закон

24 червня 2011 в 12:54
Прийнятий у червні Верховною Радою і направлений на підпис президентові закон України «Про безоплатну правову допомогу» містить масу невідповідностей його положень законодавству України.
sud_Ap_sud006_111_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Так, згідно зі ст. 11, суб'єкт права на безкоштовну допомогу може звернутися по таку допомогу у затверджений графіком органів самоврядування час - для отримання первинної правової допомоги. Виникає питання: що робити особі, якщо з нею трапилася біда і вона потребує правової допомоги в той час, коли, згідно з установленим графіком, прийом громадян не проводиться?

До того ж, як випливає з ч. 4 ст. 10 закону, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у разі письмового звернення осіб щодо надання будь-якого з видів правових послуг з питань, віднесених до їхніх повноважень, зобов'язані надати такі послуги протягом тридцяти календарних днів з дня надходження звернення. Тобто, згідно з цим положенням, тільки через місяць після звернення особа отримає першу реакцію на нього. Але за такий термін, наприклад, людину можуть виселити з її квартири: відповідно до ч. 2 ст. 25 ЗУ «Про виконавче провадження», рішення про примусове виселення боржника має бути виконано у строк до п'ятнадцяти днів. Термін затримання взагалі становить 72 години, виходить, що конституційна гарантія на незаконне затримання вже не поширюється.

Слід також звернути увагу на те, що, за цим законом, суб'єкт одержання юридичної допомоги не бере участь в обранні адвоката (представника), в ухвалі, яка безпосередньо його стосується. А це суперечить приписам ч. 1 ст. 59 Конституції України, згідно з яким кожен вільний у виборі захисника своїх прав, у тому числі і оплачених державою.

Детальніше читайте в матеріалі Ігоря Годецького "Безоплатно - не означає задарма" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...