Топ Новини

Закон про скасування техогляду прийнято в першому читанні

31 травня 2011 в 08:51
У першому читанні прийнято внесений президентом законопроект, що передбачає, зокрема, скасування обов'язкового техогляду для легкових автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях.

За ухвалення проекту закону у першому читанні проголосували 253 народних депутати.

Законопроект 3230-VI було внесено до Верховної Ради президентом Віктором Януковичем у квітні нинішнього року.

Мета закону, йдеться у пояснювальній записці до документа, полягає в усуненні надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень, що передбачає:

- скасування обов'язкового технічного огляду для легкових автомобілів, які не використовуються у комерційних цілях;

- істотне спрощення порядку проходження обов'язкового технічного контролю для інших транспортних засобів;

- усунення Державтоінспекції МВС України від проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів і передання цих повноважень суб'єктам господарювання;

- скасування вимоги щодо обов'язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально завіреної довіреності на управління транспортним засобом.

Депутати наголосили на необхідності скасування техогляду автомобілів, що не використовуються у комерційних цілях, оскільки він давно перетворився на формальність і спосіб "збору данини" з водієм.

У той же час, депутати зазначили, що разом із популярною нормою про скасування техогляду, закон містить кілька норм про посилення відповідальності водіїв у разі правопорушень, а також посилення ролі Державтоінспекції.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...