За участь у «МММ» хочуть саджати

21 травня 2012 в 08:43
Нацкомфінуслуг направив Кабміну свої пропозиції по боротьбі з фінансовою пірамідою «МММ-2011». Юристи сумніваються в ефективності запровадження кримінальної відповідальності.

Нацкомфінуслуг пропонує ввести кримінальну відповідальність за участь у фінансовій піраміді «МММ-2011».

Ця ідея, поряд з обмеженням реклами фінансових пірамід і проведенням державою фінансової контрпропаганди, міститься в листі глави Нацкомфінуслуг до прем'єр-міністра, пише Коммерсант-Украина.

Так, пропонується доручити Мін'юсту включити до Кримінального кодексу відповідальність за «створення, експлуатацію або сприяння розвитку пірамідальних схем».

При цьому створення, експлуатація або сприяння розвитку пірамідальних схем, коли споживач сплачує за можливість одержання компенсації, яка надається за рахунок залучення інших споживачів до схеми давно заборонені законом «Про захист прав споживачів». Проте «МММ» на сьогодні не має юридичної форми.

 «На даний момент немає інформації про юридичну форму «МММ», відповідно, і говорити про притягнення юридичної особи до відповідальності по лінії захисту прав споживачів немає ніяких підстав», - розповів юрист.

Також Нацкомфінуслуг хоче доручити МВС провести слідчі дії щодо організаторів фінансової піраміди "МММ-2011" у зв'язку з наявністю ознак шахрайства за ст. 190 КК.

Але нікого не можна притягнути до відповідальності, оскільки поки немає ані потерпілих, ані, відповідно, заяв від них.

Юристи сумніваються в ефективності запровадження кримінальної відповідальності за участь у піраміді, оскільки на сьогодні коло її співробітників просто величезне.

Читайте також:

Азаров наказав силовикам очистити Україну від фінансових пірамід

Проти Мавроді порушено нову кримінальну справу

Мавроді у черговий раз «пішов» від приставів і пообіцяв гучну сенсацію

Антимонопольники визнали новий проект Мавроді фінансовою пірамідою

Росіяни почали вкладати гроші в нову фінансову піраміду Мавроді

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...