Топ Новини

За рік у Франції оштрафували близько 300 мусульманок за носіння паранджі

12 квітня 2012 в 05:28
За рік у Франції було проведено 354 перевірки та виписано 299 штрафів за носіння паранджі у публічних місцях. Штраф складає 150 євро. При прийнятті закону про заборону політики оцінювали кількість жінок у країні, що носять паранджу, у дві тисячі осіб. В результаті введення закону кількість жінок в такому вбранні скоротилася удвічі.

У Франції за рік, що минув з моменту введення заборони на паранджу, було оштрафовано майже 300 жінок, передає Agence France-Presse.

Представник міністерства внутрішніх справ П'єр-Анрі Бранде пояснив, що за рік було проведено 354 перевірки та виписано 299 штрафів. При цьому при прийнятті закону політики оцінювали кількість жінок у країні, що носять паранджу, у дві тисячі осіб. У січні міністр внутрішніх справ Клод Жеан оголосив, що в результаті введення закону кількість жінок у вбранні, що закриває обличчя, скоротилася вдвічі.

У той же час представник асоціації «Руки геть від моєї конституції» Рашид Некказ (Rachid Nekkaz) навів інші цифри, пише La Parisien. За підрахунками його організації, за минулий рік було допитано через паранджу і оштрафовано 367 жінок. За його словами, їм доводилося проводити у поліцейських дільницях від півтора до трьох годин.

Окрім того, Некказ зазначив, що дві третини із затриманих були вдовами або незаміжніми дівчатами. На його думку, це свідчить про те, що мусульманки носять вбрання, що закриває обличчя, не під тиском чоловіків. Для чоловіків, які змушують жінок носити паранджу, передбачено штраф в розмірі 20 тисяч євро.

11 квітня 2011 року у Франції набрав чинності закон, що забороняє з'являтися в публічних місцях у вбранні, що закриває обличчя. Порушення цього правила карається штрафом у 150 євро.

Одним з ініціаторів заборони став президент Франції Ніколя Саркозі. Його прихильники заявляли, що це необхідно для захисту прав жінок. Критики закону, навпаки, вважали його утиском прав людини. Вони заявили, що глава держави, схваливши закон, послухався правих заради підвищення власного рейтингу напередодні президентських виборів. Прийняття закону викликало протести мусульманської громади Франції, яка нараховує більше п'яти мільйонів осіб.

Читайте також:

Глава МВС Франції заявив, що не всі цивілізації рівні, натякнувши на іслам

У Франції вперше оштрафували жінку у паранджі

У Канаді з'явився посібник для мусульман: чоловік повинен керувати дружиною, «б'ючи її палицею»


У Франції заборонили звернення «мадмуазель», бо це ображає феміністок

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...