За півроку до виборів в Раду в Україні спостерігається деполітизація теленовин

27 квітня 2012 в 07:18
Якщо за півроку до попередніх виборів (2007 рік) провідні телеканали присвячували політичним новинам країни майже два з п’яти повідомлень (38%), то зараз тільки одне (21%).
rada)12312.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За півроку до виборів у Верховну Раду новини провідних каналів телебачення України продовжують жити поза політичними проблемами.

Про це свідчить дослідження «Моніторинг українських новин», що був проведений Академією української преси за участі співробітників Інституту соціології НАН України.

Експерти проаналізували квітневі випуски новин каналів УТ-1, 1+1, «Інтер», «Новий канал», ICTV, СТБ, ТРК «Україна» і ТВІ.

Згідно з результатами дослідження, текст якого є у розпорядженні ZN.UA, квітень в цілому підтвердив тенденцію до деполітизації новин, зафіксовану продовж спостережень 2011-2012 років.

Якщо за півроку до попередніх виборів (2007 рік) провідні телеканали присвячували політичним новинам країни майже два з п’яти повідомлень (38%), то зараз тільки одне (21%).  

Їх найбільше на TVi (30%), а найменше на 1+1 (13%). Вибори-2012 згадуються каналами як подія тільки в 6% повідомлень, причому ця тема в новинах не обговорюється.

В переважній більшості повідомлень про політичні новини в Україні на всіх каналах представлена тільки одна точка зору, конфліктний контекст обговорення подій склав 50%. Тільки 16 % повідомлень у цілому були з декількома точками зору (у лютому 21%). Найбільше їх на TVi (25%, в лютому 32%), СТБ (24%) та Інтері (21%). Найменше їх на Першому національному (8%) та Новому каналі (9%).

У квітні, на відміну від попередньої хвилі вимірювання, в повідомленнях і про політичні події найчастіше присутня лише одна точка зору – від 71% на TVi та 1+1 до 92% на ICTV.

Головною ж темою повідомлень у квітні стала злочинність (18%). Тема економіки та фінансів як головна фігурує у тільки 3% повідомлень. Лічені рази (0.5%) згадувалися ціни та інфляція в Україні.

Читайте також:

Українське ТБ приділяє провладним політикам удвічі більше уваги, ніж опозиції

Українські телеканали відмовляються від політичних новин заради прогнозу погоди

Друковані ЗМІ скоротили доходи від реклами у 2011 році, інтернет — збільшив

Рада заборонила ворожок на телебаченні

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...