З атрибутів незалежності українці найбільше поважають державну мову, найменше - гривню

23 серпня 2012 в 07:51
В Україні за останній рік збільшилося число шанувальників державного прапора і гімну. Національною валютою українці пишаються менше. А найбільш шанованим атрибутом незалежної української держави залишається державна мова.
ukraine_nezavisimost mova_yazik_language.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Державна українська мова є найбільш шанованим атрибутом незалежної української держави. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва.

36% громадян заявили, що державною мовою пишаються. Ще 55% - засвідчили позитивне ставлення до неї. Разом - 91%, або переважна більшість.

У минулому році гордість і позитивне ставлення до української державної мови засвідчили 92% - стільки ж, скільки і в році поточному. Число тих, хто негативно ставиться, не змінилося - 5%, як і охочих державну мову змінити на якусь іншу - 3%.

Збільшилося число шанувальників державного прапора. Якщо в минулому році пишалися синьо-жовтим стягом 26% громадян, то зараз - 38%. Негативно ставляться до цього атрибуту лише 1% людей, а 1% - так негативно, що хотіли б прапор змінити.

Державний герб має менше шанувальників. Пишаються тризубцем 30% громадян, ще 58% ставляться до нього позитивно. Негативно - лише 4%, аж до його зміни - 3%.

Державний гімн викликає гордість у 30% громадян (проти 23% торік), позитивне ставлення - у 53%. Негативне - у 6%, як і рік тому, аж до бажання змінити - у 7% (проти 12% в минулому році).

Найменше громадяни пишаються таким атрибутом і символом незалежної держави, як його грошова одиниця, гривня. Тому пишаються гривнею менше чверті (23%) опитаних. З іншого боку, дві третини (67%) ставляться до гривні все ж позитивно. Негативно - тільки 3%; ще двоє хотіли б гривню змінити на іншу валюту. У порівнянні з минулим роком тут особливих змін немає.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Людмили Шангіної "Незалежність країни на тлі й напередодні".

Читайте також:

Україна відзначає День державного прапора

Абсолютна більшість українців знову проголосувала б за Незалежність

Монумент Незалежності у Харкові Янукович відкрив російською мовою

Герман не вважає мовний закон проблемою: Будемо об’єднувати Україну на інших цінностях

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...