Топ Новини

З 18 жовтня охороні торговельних центрів дозволять носити зброю

17 жовтня 2012 в 08:11
Із завтрашнього дня охоронці в Україні отримають вогнепальну зброю, наручники, кийки, газові балончики, службових собак та право на допит.
miliciya_280_pistolet_oruzhie_.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

З 18 жовтня набуває чинності закон, який значно розширить права охоронців. В охоронних фірмах інакше, ніж революцією, нові правила не називають. По суті, приватні фірми безпеки, за кількістю нових функцій, тепер цілком можуть позмагатися зі спецслужбами на кшталт «Беркута» і «Альфи».

Юристи зі свого боку запевняють, що задум хороший. Однак питання лише в тому - як охоронні фірми будуть застосовувати нові правила на практиці. «Це питання якісного підбору кадрів в межах діяльності суб'єкта охоронної діяльності. Безумовно, хтось може цим законом зловживати», - застеріг юрист Ярослав Олійник.

-Вбивство у ТРЦ «Караван» могло бути «спектаклем» приватних охоронних фірм

Щоб не зловживали новими правилами, зараз охоронну діяльність активно перевіряє Генпрокуратура з метою залишити в цьому наддохідному бізнесі тільки фахівців. Питання в тому, чи вистачить таких. Для прикладу, на весь Київ, лише один заклад готує менеджерів з безпеки. Однак в Україні поки що ця спеціальність не дуже популярна. Підприємствам легше найняти людину з вулиці, ніж витрачати кошти на підготовку фахівця. Так що поки в охоронній системі наведуть лад, фахівці радять українцям пам'ятати свої права. При будь-яких неправомірних діях перше, що вам допоможе - це свідки і міліція.

- Правоохоронці шукають «караванського стрільця» без автоматів і бронежилетів

Нагадаємо, єдиний охоронець, що вижив після нападу 26 вересня в ТРЦ «Караван», розповів міліції, що його колеги регулярно вимагали гроші у злодійкуватих відвідувачів. За інформацією ЗМІ, охоронець розповів, що керівництво «Каравану» не тільки не перешкоджало такій поведінці охорони, але і, навпаки, заохочувало, пояснюючи маленьку зарплату додатковою можливістю «заробити» на відвідувачах магазину.

Раніше адвокат дружини Мазурка не виключає, що вбивство у ТРЦ «Караван» могло бути інсценуванням охоронних фірм, з метою надання права на носіння зброї.

Читайте також:

Правоохоронці заявили, що 99% інформації про «караванського стрільця» не відповідає дійсності

Дружина Мазурка запевняє, що її чоловік не вбивав охоронців «Каравану» і закликає не вірити міліції

Адвокат дружини Мазурка запевнив, що експертизу ДНК неможливо зробити за кілька днів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...